מלכת יופי איראנית הסעירה את הרשת לאחר שהגישה בקשה למקלט מדיני במזרח הרחוק בעקבות חשש לחייה. על פי הדיווחים של כלי התקשורת, בהארה זארֵה בהארי (31) מוחזקת כרגע במעצר בטרמינל 3 של שדה התעופה נינוי אקווינו (האיים הפיליפינים) בגלל צו הסגרה שהוגש נגדה על ידי רשויות איראן – האישום? היא תקפה, לכאורה, תושב איראני על אדמת האיים הפיליפינים.

בהארי מתגוררת בפיליפינים מאז שהיא התחילה ללמוד רפואת שיניים בשנת 2014. היא מכחישה את ההאשמות נגדה וטוענת כי הממשל האיראני מתנכל לה בגלל הביקורת שלה נגדו. בשיחה עם סוכנות ידיעות בריטית, היא הגדירה את ההאשמות בתור "שקר גדול" והוסיפה שכל הפרשה התחילה בעקבות השקפותיה הנוגעות לזכויות הנשים באיראן.

מלכת היופי ייצגה את מדינת המוצא שלה בתחרות "מיס אינטרקונטיננטל" של שנת 2018. כבר אז היא עוררה את זעמם של השלטונות כאשר היא עלתה לבמה עם תמונה של הפעיל החברתי רֵזה פאהלבי, אשר נוהג לבקר את הממשל. מאוחר יותר, היא סיפרה שהחליטה לעלות עם התמונה על הבמה כי "כל כלי התקשורת מתעלמים מבני עמי".

בריאיון לכלי התקשורת באיים הפיליפינים, בהארי הרחיבה על השקפת העולם שלה והוסיפה: "אני נגד הממשל. הממשלה האיראנית היא ארגון טרור. אני תמיד מנסה להשמיע את קולם של בני עמי בכלי התקשורת". כעת, היא חוששת שתיהרג אם תוסגר לאיראן.

מארק פרטה, בכיר במשרד המשפטים הפיליפיני, התייחס למעצר של בהארי וטען כי הוא לא מודע לתקיפה שהתחוללה על אדמת המדינה. פרטה הוסיף: "הסיבה היחידה שאנחנו מחזיקים אותה בטרמינל היא בגלל צו ההסגרה שהוגש נגדה". כעת, הממשל המקומי דן בבקשתה לקבל מקלט מדיני.