התוכים הם לא ציפורים תוקפניות בדרך כלל, אלא אם כן ממש מרגיזים אותם, אבל מתברר שבאלימות מילולית חלקם בהחלט לא בוחלים: חמישה תוכים אפרורים אפריקניים בספארי לינקולנשייר ווילדלייף פארק שבבריטניה, הורחקו מגן החיות והוכנסו לבידוד – ולא בגלל שהם נדבקו בקורונה. מתברר שהתוכים פשוט החלו לקלל, או יותר נכון לחזור אחר קללות ששמעו, בפני העוברים והשבים בספארי.

התוכים אומצו על ידי גן החיות באמצע החודש שעבר, ב-15 באוגוסט, והוכנסו יחד להסגר ראשוני. במהלכו, כך מתברר, הציפורים פשוט לימדו זה את זה להשמיע קללות ששמעו, ולאחר מכן חזרו עליהן בפני אנשים. צוות הספארי אמנם מצא את התקרית משעשעת במיוחד, אבל נאלץ לנקוט באמצעים דרסטייםוהשיב את החמישה לבידוד.

סטיב ניקולס, אחד ממנהלי הפארק, אמר כי באופן רשמי הציפורים ״יצאו לפסק זמן״, והודה כי במהלך 25 שנותיו בפארק נאלץ להוציא להפסקה לא מעט תוכים ש״לפעמים דיברו בשפה גסה. מדי פעם אנחנו מקבלים אחד שמקלל וזה תמיד מצחיק. אנחנו תמיד מוצאים את זה קומי כשהם מקללים אותך. ככל שהם מקללים יותר אנחנו צוחקים יותר, אבל אז זה גורם להן לקלל שוב. מנהל הפארק אמר שהם למדו לקלל אחד את השני ולצחוק מזה, מה שיצר ׳מנטליות של פועלי בניין׳״.

אלא שהמנטליות הזו, כאמור, זלגה לספארי עצמו: בתוך 20 דקות מאז שהוצגו לעיני המבקרים החלו דיווחים על כך שהם מקללים אנשים באופן רנדומלי. ״חשבנו שזה משעשע וגם למבקרים לא הייתה בעיה עם זה. אבל דאגנו משום שבסופי שבוע מגיעים ילדים״. לפי ניקולס, תוכים אפרורים אפריקניים נוטים יותר ללמוד ולאמץ מאפיינים קוליים מאשר רעשים אחרים. תוכנית הפעולה של הספארי כעת היא להציב כל אחד מחמשת התוכים במקום אחר כדי שלא יוכלו להשפיע זה על זה.

זו לא פעם ראשונה שתוכי בלינקולנשייר ווילדלייף פארק, אגב, מגיע לכותרות: לאחרונה נפוץ סרטון של תוכי בשם צ׳יקו אשר שר את השיר ״ If I were a boy״ של ביונסה. ניקולס מספר כי אנשים מכל רחבי העולם הגיעו לראות אותו, ואז שמעו על הדרך שיש גם תוכים שמקללים. ״זה בהחלט מצב לא שגרתי כשאתה פוסע בפארק ושומע אנשים שמקללים תוכים כדי לגרום להם לקלל בחזרה״, אומר ניקולס. ״אולי אנחנו צריכים להפוך לפארק למבוגרים בלבד״.