הורים מג'ורג'יה, ארה"ב, נעצרו בחשד שגרמו למותה של בתם בת ה-12. פרשת מותה של קייטלין יוזביאק התפוצצה לקראת סוף חודש אוגוסט כאשר דווח שאמה, מארי קתרין הורטון (37), מצאה אותה בביתה כשהיא מחוסרת הכרה. הילדה פונתה לביה"ח, שם לא נותרה לרופאים ברירה אלא לקבוע את מותה. כעת, עלה חשד שמותה נגרם כתוצאה מהזנחה קיצונית מצד הוריה.

גורמים המעורים בפרטי הפרשה מספרים שנמצאו על גופתה של הילדה אינספור פצעונים קטנים, שהתבררו להיות פצעוני נשיכה של כינים. מאוחר יותר, הוריה נעצרו אחרי ששוטרים סיירו בחדרה של הילדה ומצאו רימות מזדחלות על המזרון של מיטתה. אחד השוטרים שסייר בבית התייחס לזוועות שנמצאו בפנים ואמר: "זה אחד המקרים החמורים ביותר שראיתי בחיי". מאוחר יותר, הורטון ובעלה, ג'ואי יוזביאק (38), הודו בחקירתם כי לא רחצו את בתם במשך שבוע שלם לפני מותה.

מומחים לרפואה משפטית סבורים כי הילדה מתה מאירוע לבבי שנגרם כתוצאה מהזנחה קיצונית. על פי הסברה, נשיכות הכינים הורידו באופן משמעותי את רמות הברזל בדמה וגרמו לה להתמודד עם אנמיה, אשר הובילה אותה לסבול מהתקף לב קטלני.

חוקרים סיפרו כי הוריה של הילדה מוכרים לרשויות הרווחה. תחקיר של עברם חשף כי שני אחיה הגדולים של קייטלין הורחקו מביתם לאחר שהתגלו במקום ליקויים סניטריים חמורים. גם קייטלין הורחקה מהמקום בשנת 2018, אחרי שביקורת פתע של רשויות הרווחה חשפה בית מטונף ששורץ במזיקים. למרות זאת, היא חזרה אחרי פחות משבוע.

מארי הורטון וג'ואי יוזביאק מואשמים כעת ברצח מדרגה שנייה והתעללות מדרגה שנייה. השופט דחה את עתירת עורכי דינם לשחרור בערבות ומועד השימוע הבא שלהם טרם פורסם. במידה והם יורשעו בהאשמות המיוחסות להם, ייתכן שייגזר עליהם עונש של עד 30 שנות מאסר.