הטרגדיה באנגליה רחוקה מלהסתיים. טרה מיי, צעירה בת 26 מווייטנאם, היא אחת מ-39 המהגרים שנמצאו מתים במשאית וכעת נחשפות התכתבויות של מיי עם אמה ברגעים האחרונים של חיה.

"אני מצטערת אמא ואבא", כתבה, "הדרך לחו"ל לא הצליחה. אני כל כך אוהבת אתכם. אני גוססת כי אני לא יכולה לנשום, אמא אני מאוד מצטערת".

ההודעות המצמררות האלו נשלחו ממיי ביום שלישי בערב, שעות ספורות לפני שנמצאו גופותיהם של 31 גברים ושמונה נשים במשאית. משפחתה ומשפחות נוספות מווייטנאם מחפשות עזרה בזיהוי יקיריהן בקרב הקורבנות, שככל הנראה הגיעו מסין ומווייטנאם.

מו רובינסון
נהג המשאית מו רובינסון | צילום: צילום מסך פייסבוק


בנוסף לנהג המשאית, מו רובינסון, נעצרו שלושה אנשים נוספים בחשד להריגה וקשירת קשר למקרה. עד כה זוהו 11 קורבנות ובמשטרת לונדון מקווים לסיים את מלאכת זיהוי הגופות במהלך סוף השבוע.

בתוך כך, בלונדון ממשיכים בחקירה כשההערכה עדיין היא שמדובר בניסיון של הברחת מהגרים שכשל. אינדיקציה לכך שמדובר בניסיון הברחה של מהגרים ניתן למצוא באירוע נוסף שהתרחש השבוע בעיר קנט שבדרום בריטניה, במהלכו נמצאה משאית ובתוכה תשעה מהגרים חיים.

עד כה העלתה החקירה כי המשאית נרשמה בבולגריה ביוני 2017, אך לפי משרד החוץ הבולגרי עזבה יום למחרת ולא חזרה למדינה. ככל הנראה המשאית עצמה הגיעה מצפון אירלנד, והמכולה בה 39 המהגרים הגיעה דרך הים מנמל ליד ברוז' שבבלגיה. לא ברור עדיין מתי איבדו הנוסעים את חייהם ובאילו נסיבות בדיוק.

 ההתכתבות של טרה מיי
ההתכתבות של טרה מיי עם אמה | צילום: none, twitter