תושבת פלורידה נחרדה לגלות כי תינוק ננטש בפתח דירתה אשר באורלנדו. על פי הדיווחים, האם קיבלה את ההודעה מאחת השכנות שלה, שהייתה באמצע ההכנות של ארוחת הבוקר כשהיא שמעה את הפעוט בוכה.

התינוק, בן כמה ימים בלבד, נמצא כרוך בתוך טי-שירט ולצדו פתק שככל הנראה נכתב על ידי אמו. "ילדתי אותו בחדר האמבטיה לבדי", היא כתבה. "אביו ניסה להרוג את שנינו – הוא אדם מסוכן מאוד. בבקשה תשמרי עליו וקחי אותו לביה"ח. אני מצטערת. ניסיתי לנקות אותו ולהאכיל אותו".

על פי החוק בפלורידה, הורה רשאי למסור (וליתר דיוק, לנטוש) את התינוק שלו עד שבוע מיום לידתו בתחנות ייעודיות ברחבי המדינה – הכוללות בתי חולים ותחנות כיבוי אש. חוק "חוף מבטחים" (Safe Haven), אשר עבר במדינה לפני 19 שנה, מתיר לתושבים פלורידה לבצע את האקט באופן אלמוני וללא רישום פלילי. החוק עבר במחשבה שעדיף לאפשר לתינוק סיכוי לחיים.

לארס ווייט, מפקד תחנת כיבוי אש מקומית, מספר שיותר מ-300 תינוקות נמסרו באופן חוקי מאז ניסוח החוק. כמו כן, היו עוד 63 מקרים שבהם תינוקות ננטשו בניגוד לחוק והוריהם הפכו למבוקשים.

"מקרה התינוק באורלנדו עשוי להיחשב כהזנחת ילד", סיפר ווייט. "במקרים חמורים יותר, בהם התינוק נפצע או מת, זה עשוי להיחשב גם בתור תקיפה או הריגה בנסיבות מחמירות. הרשויות מתייחסות לזה ברצינות רבה. אחרי הכל, אנחנו מדברים על תינוק בן יומו שלא מסוגל לשרוד בלי מישהו שיטפל בו".

אלת'יאה בראון, הדיירת שהתינוק ננטש בפתח דלתה, הייתה המומה לשמוע את ההודעה משכנתה. "כששמעתי על זה, הצטערתי שלא הייתי בבית", היא סיפרה. "זה בלתי נתפס עבורי. אני לא יודעת אם הוא של אחד השכנים או שהדירה שלי פשוט הייתה בנתיב הבריחה של אמו". בראון הוסיפה שהיא שוקלת לטפל בתינוק במסגרת תקופת אומנה, אך לא לאמץ אותו.

כוחות המשטרה הוזעקו למקום ואלו פינו את הפעוט לביה"ח הפדיאטרי ע"ש ארנולד פלמר. צוות הרופאים הודיע לכלי התקשורת שמצבו טוב, שעה שרשויות האכיפה עדיין מחפשות את אמו לצורך חקירה.