מותה של אישה בבי"ח במחוז קוויבק, קנדה, הוביל למחאה, לאחר שנחשף סרטון שבו ניתן לשמוע את צוות האחיות לועג לה על מיטת הטיפולים. ג'ויס אשקואן, בת 37, אושפזה בביה"ח ג'וליאט עם כאבי בטן עזים ובשלב מסוים, צילמה את עצמה בשידור פייסבוק לייב.

בסרטון אפשר לראות את אשקואן, בת שבט האטיקמקווה, צורחת מכאבים בזמן שכמה אחיות מדברות אליה בהתנשאות ובגסות. "סיימת לעשות הצגות?", אומרת אחת האחיות ומוסיפה שהיא "מטומטמת". אחות אחרת נשמעת אומרת למטופלת שהיא "החליטה החלטות מאוד רעות" במהלך חייה, בזמן שאחרת הוקלטה אומרת: "היא טובה בסקס יותר מכל דבר אחר". מאוחר יותר, מצבה הרפואי התדרדר במהירות ורופאים קבעו את מותה. סיבת מותה טרם התבררה.

הסרטון עורר את זעמם של בני שבט האטיקמקווה, המתגוררים באזור דרום-מערב קוויבק. כמו כן, פעילי זכויות אזרח מחו על היחס שאשקואן קיבלה מאנשי צוות הרפואה וטענו כי הוא משקף את הגזענות המערכתית שאנשי האומות הראשונות (קהילת הילידים בקנדה) מתמודדים איתה במערכת הבריאות בקנדה.

"גזענות כלפי אנשי האומות הראשונות עדיין נפוצה בבתי החולים והמרפאות", אמר פרי בלגרייד, יו"ר מועצת האומות הראשונות הלאומית. "מוכרחים לשים לזה קץ. מוכרחים לעשות שינוי". בני משפחתה של אשקואן טוענים כי היא מתה לאחר שאנשי הצוות נתנו לה יותר מדי משככי כאבים במקום לטפל בה. הנהלת ביה"ח חוקרת את התקרית.

קרול דובה, בעלה של אשקואן, התייחס למותה הטרגי בהודעה לתקשורת ואמר שהוא עדיין לא הצליח לעכל את אובדנה. "יש לי שבעה ילדים שצריכים להמשיך לחיות עכשיו בלי אימא", אמר. "אני עצוב. אני מאוד עצוב". פרנסואה לגו, מושל קוויבק הנוכחי, גינה את התנהגותן של נשות הצוות הרפואי בשיחה עם כתבים מקומיים. למרות זאת, הוא טען שלפי דעתו המקרה לא משקף את הבעיה העמוקה יותר במערכת הבריאות המקומית.