מארק וויליאמס (49), חוקר משטרתי לשעבר ועיתונאי חוקר בהווה, מאמין שמפרשת ההיעלמות הכי מסוקרת בעולם לעולם לא תיפתר - והכל בשל מצלמת אבטחה אחת.

כזכור, מדלן נעלמה ב-2007 מאתר הנופש הפורטוגלי "פראיה דה לוז", בזמן שהוריה היו מרחק קצר ממנה בארוחת ערב עם חברים. מאז, עשרות חשודים נחקרו והמון תיאוריות באשר לגורלה של הילדה נבדקו, אך שום קצה חוט לא הגיע. כעת, וויליאמס טוען בספר שהוציא לאחרונה בשם "לצוד רוצחים" (Hunting Killers), כי תיק התעלומה הזה ישאר לא פתור.

"החטיפה של מדלן מקאן היא משהו שהייתי שם תחת הקטגוריה 'לא פתיר'", כתב וויליאמס. "התיק לא נפתר פשוט בגלל שמצלמת אבטחה חיונית הייתה כבויה, מה שאומר שהאיש שחטף את מדלן לא היה ניתן לזיהוי בזירת האירוע". לא ברור למה אותה מצלמה הייתה כבויה, אך ככל הנראה אין קשר בין העובדה המצערת הזו למקרה החטיפה, ומדובר בביש מזל שמנע מהמשטרה להשיג ראייה חיונית.

View this post on Instagram

A post shared by @missingmccann on

עוד מוסיף מארק ואומר "אני מאמין שמדלן הייתה קורבן של פושע אופורטוניסטי שמהמעשה שלו היה רנדמולי. היא (מדלן) שוטטה מחוץ לדירה ונכנסה לדרך של האיש הזה". לדבריו, למרות שהיה רוצה כמובן סגירת מעגל להוריה של הילדה, הוא מאמין שסטטיסטית אין לכך סיכוי. "המציאות העצובה היא שבשלב כה מאוחר, הסיכוי שמדלן בחיים הוא נמוך מאוד. לצערנו, כמעט בכל מקרה של חטיפת ילד על ידי זר, הקורבן מת תוך 24 שעות".

View this post on Instagram

A post shared by Account For Angels (@remember__angelsx) on

בניגוד לדבריו של וויליאמס, רק לפני כשבועיים אמרה מדיום שסייעה לרשויות האכיפה בארה"ב, כי מדלן בחיים ומתגוררת בגרמניה. המדיום, פיה ג'והנסון, פירטה את כל מה שלדעתה נכון לגבי גורל הילדה ומדגישה כי בעברה הצליחה לסייע במספר תיקי היעלמויות.