גניקולוג באיטליה נמצא במרכזה של פרשה שמסעירה בימים אלה את איטליה, לאחר שתוכנית תחקירים מקומית חשפה כיצד שידל נשים לשכב איתו בתנוחות שונות כדי "לרפא" סרטן צוואר הרחם, הנפוץ בקרב נשים.

ג'ובאני מיניאלו, גניקולוג מוכר בן 68 מהעיר בארי שבדרום איטליה, נהג לכנות את עצמו "החליל הקסום" עד שתוכנית הטלוויזיה הנודעת באיטליה LE IENE חשפה את פרצופו האמיתי. 

הפרשה התפוצצה לאחר פנייה של אישה המכנה את עצמה "אנה מאריה" לאחד מהעיתונים הגדולים במדינה. אנה מאריה סיפרה שהרופא הציע לה לקיים איתו יחסי מין כדי לרפא את הסרטן שלה. היא תיעדה את אותה שיחה ושלחה את הקלטת השיחה גם לתוכנית הטלוויזיה, שהחליטה להרים תחקיר מצולם עם תחקירנית המערכת.

התחקירנית הגיע לד"ר מיניאלו לבדיקה שגרתית, לאחר שכביכול מצאה נקודות לבנות חשודות. בבדיקה הוא מתועד אומר לה שמצא אצלה שאריות של נגיף הפפילומה, נגיף אשר מועבר ע"י קיום יחסי מין ויכול לגרום לסרטן - כל זאת נאמר על ידו למרות שהתחקירנית עשתה בדיקת משטח צוואר הרחם טרם המפגש איתו ונקבע כי היא יצאה שלילית לנגיף.

"הצלתי המון בחורות מסרטן, כל הבנות שאיתן קיימתי יחסים יצאו שליליות לאחר מכן" סיפר הרופא לתחקירנית. לאחר הבדיקה "השגרתית" במשרדו של הרופא, התחקירנית מבצעת בדיקת משטח צוואר הרחם שכמובן התגלתה כשלילית, אך זה לא משכנע את הרופא שעורך איתה שיחת טלפון בה התגאה בשיטה המיוחדת שלו: "אני לא נותן לבדיקה הזאת לעבוד עליי, ולכן אמרתי לך שאני צריך למצוא לך מחוסן, לפחות תזכי את הישבן שלך ותייצרי הגנה מול פרטנרים עתידיים שיהיו לך", אמר בשיחה. במלים אחרות, מיניאלו הכין אותה לשיטת הניצול שלה בהדרגה בכך שאמר לה שהוא צריך למצוא לה גבר מחוסן שיקיים איתה יחסי מין.

לאחר כמה ימים של שיחות טלפון, נערכת שיחה נוספת עם הד"ר בה הוא מציע את עצמו ל"טיפול", התחקירנית מספרת שהיא מפחדת ומיניאלי עונה: "צריך להחליט על הרע במיעוטו. מה יותר מפחיד? משהו שאולי אפילו יכול לגרום לך להנאה, או להישאר תמיד בסכנה?". בהמשך השיחה טוען הד"ר כי הזרע שלו הוא מה שיחסן אותה ולכן יש צורך לבצע את האקט אוראלית, אנאלית ווגנילאית.

"אני לא משתגע על מין אוראלי, אבל אם צריך נעשה זאת, מה שחשוב הם היחסים האנאליים. את תראי שזה דבר נעים", הוא תועד אומר לתחקרינית. בנוסף, הוא מזהיר את התחקירנית שכדי שהטיפול יצליח גם היא תצטרך לעבוד: "מה שחשוב הוא שלא תשכבי כמו גופה, ככל שתשתתפי יותר, ככל שתהיה רטובה יותר ככל שאנחנו חולקים יותר נוגדים הטיפול יעבוד טוב יותר, הבנת?". 

מיניאלי קבע איתה בשיחה האחרונה פגישה נוספת, הפעם בחדר בבית מלון, והפציר בה שלא תספר אפילו לחברים הכי קרובים שלה. המפגש בבית המלון, שצולם במלואו ע"י התוכנית, מתחיל בכך שמיניאלי מביא לתחקירנית מתנה, את הרומן הראשון שכתב ותורגם לכמה שפות לדבריו, בנוסף הוא מתרברב בשאר הספרים שלו שניתן למצוא בחנויות שונות באיטליה ואפילו טוען שאחד מהם מעובד לסרט בימים אלו. 

הפגישה ממשיכה בכך שהתחקירנית מנסה לדובב מהרופא מה הוא צריך לעשות "בטיפול" ומקבלת תשובה שהוא יצטרך לקיים איתה יחסי מין אנאליים ללא אמצעי מניעה. לאחר ההסברים, מיניאלי התפשט וניסה לגעת בתחקירנית ולנשק אותה - חרף התנגדותה הנחרצת. בשלב הזה, הכתבת של התוכנית נכנסת לחדר ומפסיקה הכל.

הגניקולוג האיטלקי המטריד (צילום: LE IENE)
הגניקולוג האיטלקי המטריד | צילום: LE IENE

לאחר שהתלבש חזרה, מיניאלי המשיך לשבת בחדר המלון עם התחקירנית והכתבת של התוכנית והסביר כי הוא עושה זאת לטובת המחקר שלו ושהוא עומד מאחורי ה"שיטה". גם לאחר השידור, המשיך מיניאלי לטעון שהטיפול שלו ריפא עשרות נשים: "רק הצעתי טיפול אלטרניטיבי שהביא לתוצאות טובות".

לאחר שידור התחקיר, עשרות נשים אחרות התלוננו גם הן ששכב איתן כדי "לרפא" את הסרטן שלהן. בהמשך לכתבה, מספר נשים הגיעו לתוכנית לספר על החוויות שלהן וחשפו שמיניאלי מנצל את המטופלות שלו כבר שנים רבות. אחת מהן סיפרה כיצד שידל אותה לשכב איתו לפני 20 שנה למרות שהייתה נשואה. זוג נוסף שהגיע לתוכנית סיפר שבתגובה לניסיון של הרופא לקיים יחסי מין עם המטופלת, היא אמרה לו שיש לה בן זוג ומיניאלי לא ויתר והציע להם לעשות את הטיפול בשלישייה. אולם לאחר כמה ימים, הוא התקשר לאישה והציע לה לבוא בלעדיו. 

בעקבות התחקיר המטלטל על השנים הארוכות בהן הרופא ניצל את המטופלות שלו, התובע המחוזי החליט לפתוח בחקירה נגדו והרופא נאלץ בינתיים להתפטר מתפקידו. באיטליה עדיין מזועזעים מפרטי הפרשה, שממשיכה להתפתח, ונשים רבות מחכות לשמוע האם יפתח הליך פלילי כנגדו.