דיווחים יוצאי דופן מדרום קוריאה, שם גבר משכנתה העוינת מצפון ככל הנראה חצה את הגבול בין שתי המדינות על ידי קפיצת מוט. הממשל בסיאול התיר לפרסם כי הגבר הצפון קוריאני נעצר על ידי הרשויות אחרי שתועד בתחילת החודש במצלמות תרמיות כשהוא משוטט מספר ק"מ דרומית משטח ההפקר.

הגבר נעצר ותואר בתור אדם נמוך קומה, בשנות ה-20 לחייו ובמשקל של כ-50 ק"ג. הוא הועבר לחקירה, שם נשאל כיצד הצליח לחצות את גדר הגבול, שגובהה כ-3 מטרים, מבלי להפעיל את חיישני התנועה שלה. לטענתו, הוא היה מתעמל במדינת המוצא שלו והצליח לקפוץ מעל הגדר בעזרת מוט. מאוחר יותר, הוא דרש מקלט מדיני בדרום קוריאה.

בסוכנות הידיעות Korea Herald דווח כי גורמים ברשויות נוטים להאמין לגרסתו בשל גובהו ומשקלו הנמוך. כעת, בכירים במשמר הגבול בדרום קוריאה בוחנים האם החיישנים על גדר הגבול שלהם תקולים.

יותר מ-30 אלף מאזרחי צפון קוריאה ערקו במרוצת השנים מהמדינה הטוטליטרית, רובם דרך הגבול עם סין. מעטים מהעריקים מנסים לברוח מצפון קוריאה היישר לדרום קוריאה, כיוון שהדרך מסוכנת מאוד – עם גדרות תיל גבוהות משני הצדדים ושטח ההפקר ביניהם, שאורכו 250 ק"מ, רוחבו 4 ק"מ ובאדמתו טמונים כ-2 מיליון מוקשים.

בשנת 2017, חייל צפון קוריאני עשה את הבלתי יאומן כשהצליח לחצות את הגבול בין שתי המדינות תחת אש מחבריו לנשק. הוא הועבר לבי"ח בדרום קוריאה לאחר שנורה 5 פעמים ושם, התגלו בבטנו תולעים טפיליות באורך של עשרות ס"מ – ראיה לאיכות המזון במדינת המוצא שלו.