פרשיית מותה של סוואנה וויידנר (20) ממשיכה להסעיר את תושבי מישיגן. על פי הדיווחים של כלי התקשורת המקומיים, בית המשפט המקומי קיים לאחרונה את הדיונים הראשוניים בתקרית שהובילה דוגמנית צעירה למות ממנת יתר - אחרי שנטלה כמוסות של מת'אמפטמין במחשבה שמדובר בסם מסוג MDMA.

התקרית התפוצצה בנובמבר 2018 בעיר קלדוניה, אשר במרכז מישיגן. חבריה של וויידנר יצרו קשר עם כוחות ההצלה אחרי שזו התמוטטה במקלחת לאחר נטילת הסם. היא הובהלה לביה"ח מחוסרת הכרה ואושפזה ביחידה לטיפול נמרץ במשך 9 שעות לפני שהרופאים נאלצו לקבוע את מותה. סיבת המוות הרשמית הייתה דום לב כתוצאה ממנת יתר של מת'אמפיטמינים.

במהלך חקירת המשטרה, התברר לחוקרים כי התקרית הטרגית התחוללה לאחר שוויידנר סיימה משמרת מלצרות ויצאה לבלות בבית של חברים. היא בלעה כמה כמוסות במחשבה שמדובר ב-MDMA והחלה לחוש ברע. חבריה מספרים שוויידנר החלה להקיא ללא הפסקה ובתגובה, הם ערכו לה מקלחת חמה - שם היא התמוטטה. חבריה ניסו להחיות אותה בכוחות עצמם, עד שבסופו של דבר הם הזעיקו אמבולנס למקום.

מכיוון שחבריה של הקורבן הזעיקו את כוחות ההצלה למקום, הפרקליטות המקומית החליטה שלא להגיש נגדם כתב אישום בהתאם לחוק "השומרוני הטוב" (שנועד להגן על אנשים שמגישים עזרה מפני תביעות). מאוחר יותר, פורסם כי בכוונתם להאשים את אנתוני מקמילן (25) ובריטני סטאבלפילד (24) בכך שסיפקו את הסמים לוויידנר וחבריה.

גורמים במשטרה שמעורים בפרטי החקירה סיפרו לכתבים כי סטאבלפילד הביעה חרטה על התקרית ואמרה: "יש לי סיוטים בגלל הדבר הזה. אני מרגישה נורא. אני כל כך מצטערת, מעומק ליבי. מעולם לא רציתי ששום דבר כזה יקרה. לא ידעתי שמישהו ייפגע. לא ידעתי שמישהו ימות". מקמילן וסטאבלפילד מואשמים כעת באספקת סמים. במידה והם יימצאו אשמים, עשויים לגזור עליהם 20 שנות מאסר.