תפנית בפרשיית היעלמותה של סארם הסלופּ: גורמים בבולשת האמריקאית (FBI) מדווחים כי הם פתחו בחיפושים אחר ריאן ביין, בן זוגה של הדיילת הבריטית, שעזב את איי וירג'ין יחד עם היאכטה שלו ונעלם.

היעלמותו של הימאי בן ה-44 מגיע אחרי שהוא סרב להתיר לרשויות לערוך חיפוש בכלי השיט שלו וה-FBI התערבו בחקירה. כעת מתברר שהוא הפליג עם היאכטה שלו מהאי סיינט ג'ון, אחרי שעגן שם מאז התפוצצות הפרשה לפני כמה שבועות.

היעלמותה של הסלופּ דווחה על ידי ביין בשעות הבוקר המאוחרות של ה-8 במרץ. לטענתו, הפעם האחרונה שבה ראה את זוגתו הייתה כמעט 10 שעות מוקדם יותר, אחרי שהשניים חזרו ליאכטה שעגנה במפרץ פרנק בסביבות השעה 22:00. כ-4 שעות לאחר מכן, הוא התעורר במיטתו וראה שהבריטית נעלמה.

View this post on Instagram

A post shared by Team Find Sarm Heslop (@findsarm)

חקירת היעלמותה של הסלופּ גררה ביקורת קשה מצד מקורביה נגד רשויות האכיפה באיי וירג'ין, אחרי שאלו לא ערכו חיפוש בכלי השיט של ביין לפני שנעלם ביום חמישי שעבר. בזמן הזה, דווח כי גבר מקומי שמע צרחה של אישה באזור המפרץ באותו לילה גורלי וגם נחשף כי ביין הורשע בעבר בתקיפה של אשתו לשעבר – ואפילו נידון למאסר.

כמה ימים לפני היעלמותו של הימאי, דווח כי הוא שכר את שירותיו של עורך דין פלילי שייעץ לו שלא להתיר לבלשים לסרוק את היאכטה שלו ללא צו חיפוש. מעבר לזה, הוא המליץ לו לממש את זכות השתיקה ולא לדבר עם קציני משטרה. מאז היעלמותו, גורמים ברשויות האכיפה הדגישו שלא הוצא נגדו צו מעצר וכי חוקרים רק רוצים לדבר איתו לגבי הפרשה.

"אנחנו לא יודעים לאן ריאן ביין נעלם", הסביר טובי דרימה, דובר משטרת איי וירג'ין. "מדובר באדם שאנחנו רוצים לשוחח איתו וגם לערוך חיפוש ביאכטה שלו. נכון לעכשיו, הוא לא מוגדר כחשוד ולא מחויב על פי חוק להישאר באיי וירג'ין. מבחינתנו, הוא מוגדר כאדם נעדר. לא פתחנו במצוד אחריו".

איי וירג'ין נמצאים במרחק של כמה שעות הפלגה ממדינות שונות ללא הסכם הסגרה עם ארה"ב. קציני משטרה חוששים כעת שלשם מועדות פניו של הימאי, יחד עם כלי השיט עליו נראתה סארם הסלופּ בפעם האחרונה. בינתיים, רשויות האכיפה ממשיכים לחפש את הבריטית הנעדרת.