ידיים ענקיות (צילום: Barcroft India)
הילד בעל הידיים הענקיות | צילום: Barcroft India

נסו לדמיין את עצמכם עושים פעולות יומיומיות פשוטות, כשהידיים שלכם יותר גדולות מהראש שלכם. ילד בן 8 הותיר את הרופאים פעורי פה, לאחר שידיו התנפחו למימדים עצומים וכעת שוקלות יותר מ-12 קילוגרמים. קאלים הצעיר, מהודו, לא מסוגל לבצע פעולות פשוטות כמו לשרוך את נעליו, הוא נולד עם כפות ידיים הגדולות פי שניים מידיים של תינוק רגיל.

אמו חלימה, 27, אמרה שידעה כי הוא היה שונה כבר בלידה, אבל הייתה חסרת אונים ולא ידעה איך לעזור לבנה התינוק. ידיו של הילד כל כך גדולות כיום, הן מגיעות לאורך של 33 סנטימטרים מבסיס כף ידו ועד לסוף האצבע האמצעית שלו. "קשה לי ללבוש את הבגדים שלי, לכפתר החולצה שלי וללבוש את המכנסיים שלי".

ידיים ענקיות (צילום: Barcroft India)
מתקשה לבצע פעולות יומיומיות | צילום: Barcroft India

קאלים אמר שהוא הוטרד ונודה חברתית, כי ילדים אחרים "מפחדים" מהבעיה שלו, "רבים מהם נהגו להתעלל בי בשל העיוות שלי, הם היו אומרים "בואו נרביץ לילד עם הידיים הגדולות". בית הספר המקומי ביקש מהוריו של קאלים שלא לקחת אחריות על מקרי בריונות והתעללות של ילדים בבית הספר כלפיו.

הוריו, שמרוויחים רק 88 שקלים בחודש, נואשים למצוא עזרה עבור הבן שלהם - אך ללא הועיל. אביו, שאמים, 45, שעובד כפועל, מודאג מכך שהבן שלו לא יהיה עצמאי ומאשים את עצמו על שלא מרוויח מספיק כסף. "יש לו קושי לאכול בעצמו בגלל שאגרופו לא נסגר כראוי - לכן אנחנו חייבים להאכיל אותו", הוא אמר. "בסוג כזה של מצב כלכלי, להשיג טיפול לקאלים יהיה קשה".

ידיים ענקיות (צילום: Barcroft India)
כפות ידיים במשקל 12 קילוגרמים | צילום: Barcroft India

ד"ר קרישאן, ראש מחלקת רפואת הילדים במכון המחקר בגורגאון, ליד דלהי, נותר מבולבל לאחר שבחן תמונות וקטעי וידאו של הילד. עם זאת, הוא מאמין כי קאלים כנראה סובל מלימפאנגיומה או המרטומה - אשר ניתנות לטיפול. "זה נראה כמו מצב מאוד נדיר וכבר נתקלתי במשהו כזה בעבר. ללא בדיקה נאותה ובדיקות רפואיות אני לא בטוח ב-100 אחוזים מה זה". לימפאנגיומה הוא מצב של מערכת הלימפה בו נוצרת דלקת קיצונית המתבטאת בגושים ובצקות הנוצרים בחלקים מסוימים בגוף. המרטומה הוא סוג של גידול  שפיר שבו הגוף מייצר רקמה עודפת.

ידיים ענקיות (צילום: Barcroft India)
גם הרופאים מתקשים להסביר את התופעה | צילום: Barcroft India

לאחר ששמעו כי יש תקווה לטיפול, הוריו של קאלים התמלאו אופטימיות החליטו לחדש את מאמציהם כדי לגייס כסף עבורו. אביו, שאמים, אמר: "יש לי הרגשה שיש דרך להשיג את המשאבים כדי לתת לבן שלי לחיים נורמלים".

ידיים ענקיות (צילום: Barcroft India)
ההורים מקווים להשיג מימון שיעזור | צילום: Barcroft India

ידיים ענקיות (צילום: Barcroft India)
אולי יש עוד תקווה | צילום: Barcroft India

(מקור)