רשויות מרכז תאילנד חוקרות את נסיבות מותו של תייר ב"עיר החטאים" של דרום-מזרח אסיה. הפרשה התפוצצה לפני מספר שעות, כאשר דייגים מאזור העיר פטאיה זיהו גופה של גבר שצפה במי מפרץ תאילנד, עם סלע במשקל של כ-8 ק"ג שנקשר לצווארה.

הגבר, ככל הנראה בשנות ה-50 לחייו, טרם זוהה, אך חוקרים מאמינים לפי הופעתו והבגדים שלו כי הוא "מערבי", אם כי לא בהכרח תייר. כמו כן, הסברה הרווחת כרגע היא שהוא מצא את מותו כבר לפני יומיים. כעת, מומחים לרפואה משפטית פועלים לאבחן את סיבת המוות.

גופתו של הגבר נמצא כמה מאות מטרים מחופה של העיר פטאיה, אשר מוגדרת בעיניי רבים בתור ה"לאס וגאס" של תאילנד. מדובר בעיירת תיירות המוכרת ברחבי העולם בעיקר בגלל תעשיית המין שלה. על פי ההערכות, נמצאות בעיר לפחות 27 אלף נשים שעובדות בתעשיית המין, שמושכת מדי חודש עשרות אלפי תיירים מערביים לאזור.

טנונצ'אי ריאנפריצ'ה, פראמדיק מקומי שהשתתף בפעולות החילוץ של הגופה, תיאר את זירת האירוע ואמר: "הגבר הזר נמצא במים כשגבו כלפי מעלה. הוא אותר עם חבל שנכרך סביב צווארו ואבן שהייתה קשורה אליו".

סרן נקהורנרט נונצילרד, בלש במשטרה המקומית, התייחס לפרשה ואמר כי הם חוקרים כל אפשרות שמתקבלת על הדעת. "אם מישהו דחף אותו מסירה והוא לא היה מסוגל לשחות, אז מדובר ברצח", אמר הבלש. "אם הוא עשה את זה לעצמו מסיבה כלשהי, זה סיפור אחר לגמרי". המקרה עדיין נמצא בחקירה.