פרשת רצח מטלטלת בימים האחרונים את תושבי אנגליה, לאחר שפורסם כי בת 12 שבסך הכל יצאה לבלות באירוע הדלקת אורות של חג המולד נרצחה על ידי נער בן 14.

לפי הודעת המשטרה המקומית, בן ה-14, שפרטיו נותרו חסויים, הואשם ברצח אווה וויט במרכז העיר ליברפול. מחקירת הרצח המזעזע עולה כי וויט בילתה עם חבריה בערב יום חמישי לאחר טקס הדלקת נרות חג המולד, כאשר בשלב מסוים נגררה לעימות עם חבורת נערים. היא נמצאה על ידי כוחות ההצלה כשהיא במצב אנוש, עם פציעות סכין עמוקות ומרובות.

הצעירה הובהלה אל בית החולים הקרוב על ידי הפרמדיקים – שם נאלצו לקבוע את מותה זמן קצר לאחר מכן. כוחות המשטרה ביצעו מרדף אחר המעורבים, וכאמור עצרו בן 14 שהואשם ברצח וויט יחד עם שלושה נערים נוספים, בני 13 עד 15, כשבמשטרה סבורים שהצעירים קשורים לרצח.

View this post on Instagram

A post shared by Photosbysophie__xx (@photosbysophie_xx)

חבריה של אווה בבית הספר התקשו לעכל את הבשורה. מנהל המוסד החינוכי שבו למדה אמר: "אווה הייתה מאוד פופולרית מבחינה חברתית בבית הספר, תמיד היא הייתה בסביבת ילדים נפלאים".

האחראית על החקירה במשטרה המקומית, סו קומבס, ציינה את תמיכתה במשפחה: "המשטרה מלווה את משפחתה של אווה, הם ביקשו לכבד את הפרטיות שלהם בתקופה המורכבת והקשה הזו. אנחנו ממשיכים במאמצי החקירה להגיע לכל המעורבים ולהבין מה בדיוק הוביל לרצח. מבקשים מהציבור לא לפרסם שמות ומידע ברשתות החברתיות שעלול לפגוע בחקירתנו".