מוריס סימפסון יודע שבסך הכל הוא אדם רגיל כמו כולם - רק שמחלה גנטית שבה הוא לוקה וגרמה לעיוות פניו באופן חמור ביותר, גרמה לו להרגיש הכל חוץ מרגיל.

מוריס (34), נשוי ואב לארבעה המתגורר באוגדן שבמדינת יוטה, חי חיים נורמליים לחלוטין, אבל בכל יום נאלץ להתמודד עם מבטים חודרים מאנשים שלא מבינים מה קרה לו בפנים והאם זה מדבק. "המנטליות שלי לגבי הבהייה בי היא שאם אתה בן פחות משמונה שנים, אתה יכול לבהות בי כמה שאתה רוצה, אם אתה עד גיל 13 - זה קורה אבל לא הרבה, אם אתה בן 13 אתה כבר מבוגר ואם אתה בוהה בי זה.. אי אפשר לדעת איך זה ייגמר", אמר מוריס בריאיון ל-Barcroft Tv.

תסמונת פנים
מרגיש רגיל, אבל יודע שאחרים לא חושבים כך | צילום: יוטיוב\Barcroft TV

המחלה הגנטית שבה מוריס לוקה נקראת נוירופיברומטוזיס. התסמונת אינה גורמת לו סבל מבחינת כאב, אבל כן עיוותה את החצי הימני של פניו עם גידולים בצורה שמקשה עליו למשל לחבוש קסדה כשהוא נוסע באופנוע שלו. בנוסף, הגידולים גרמו לעיוורון בעינו הימנית.

במשך שנות התבגרותו, מוריס עבר 8 ניתוחים לתיקון ושחזור פניו והוצאת גידולים, אך לא הרגיש שהתוצאות שוות את הסבל. בגיל 14, כשהרופאים הבטיחו לו שעוד ניתוח ישפר לפחות את המראה שלו במעט, הוא החליט שהספיק לו. "זה מתי שהחלטתי שאני לא ארגיש בושה שוב אי פעם", אמר. ואכן מאז הוא לא נתן למראה שלו לעצר אותו - עד שקרה לו דבר מפתיע ממש.

אדם שזהותו נותר אנונימית ואשר התרשם מהאופי החזק ותעצומות הנפש של מוריס, החליט לממן עבורו ניתוח קוסמטי מסובך שיכול לשפר את מראה פניו בהרבה ולהקל עליו. כך קרה ש-16 שנה לאחר הניתוח האחרון שלו, מוריס הסכים לעבור עוד אחד.

הניתוח המסובך (שקרה רק לאחר ניתוח מציל חיים אחר שעבר מוריס, כשהתגלה גידול שנכנס לתוך עינו הימנית) נמשך לא פחות מ-12 שעות. לאחר כמה שבועות של שיקום שעבר, כעת הוא נראה כך:

תסמונת פנים
בצד ימין: מוריס, אחרי הניתוח הקוסמטי | צילום: יוטיוב\Barcroft TV

"החלק הכי טוב הוא שהגבשושיות נעלמו", אמר מוריס. "הפנים שלי לא נפולות, הם הרימו את הפנים שלי ומתחו את העור שלי אחורה... מה שהרופאים היו מסוגלים לעשות - אני אוהב את איך שאני נראה. הפנים שלי לעולם לא יהיו כמו של אחרים, אבל זה מה שהופך אותי למיוחד, אני שמח על זה".