אזהרה: התמונות בהמשך הכתבה מכילות תוכן גרפי קשה לצפייה

איש הפיל מקמבודיה (צילום: ג'ון נטלטון)
ויד, איש הפיל מקמבודיה | צילום: ג'ון נטלטון

יותר מדי סיפורים על אנשי פיל בזמן האחרון, האם הם תמיד היו קיימים ובגלל הגלובליזציה פתאום אנו נחשפים אליהם? או שמשהו ממש נדפק במאגר הגנים של האנושות בזמן האחרון? הפעם זהו סיפורו העצוב של 'ויד', איש הפיל הקמבודי. אל ויד נחשפנו בזכות זוג תיירים אוסטרלי שנפש בקמבודיה ופגש בו – דיינה קוסקי ובעלה, ג'ון נטלטון, נתקלו בויד בן ה-34, שהפך לחסר בית ולמחוסר עבודה בגלל הפגם המולד שלו – גידול ענק הצומח ממצחו וגולש על מתחת לסנטרו – ומסתיר כך חצי מפניו.

איש הפיל מקמבודיה (צילום: ג'ון נטלטון)
חסר בית ומובטל | צילום: ג'ון נטלטון

"הוא עבר מולנו ברחוב ליד המלון בו שהינו, הוכנו תדהמה. אמרתי לבעלי שאנחנו חייבים לעזור לו", סיפרה קוסקי. "התחלתי לדבר איתו, אבל לא בהצלחה רבה בגלל שהוא לא יודע אנגלית. אנשים מסביב סירבו לעזור לנו לתרגם ואפילו גירשו אותו מפניהם, עד שמצאנו מתרגם שסיפר לו שאנחנו רוצים לעזור לו".

איש הפיל מקמבודיה (צילום: ג'ון נטלטון)
המקומיים מגרשים אותו מכל מקום | צילום: ג'ון נטלטון

"כל פעם שהלכנו איתו, ויד הלך שבעה צעדים אחורה. הוא כבר הורגל שהמקומיים מגרשים אותו. חלק מהם ניסו לעצור אותו מלהיכנס איתנו למלון. הוא לא מקבץ נדבות, הוא רק משוטט ברחובות. אני חושבת שהיו לו חיים קשים מאוד".

איש הפיל מקמבודיה (צילום: ג'ון נטלטון)
בעל חוש הומור בריא | צילום: ג'ון נטלטון

הזוג קיבל אישור מראש הכפר בו ויד נולד לארגן עבורו ניתוח אם יוכלו לממן זאת. "ויד לא דיבר אף פעם על משפחה או אם יש לו בית. ככל הנראה אין לו הורים. כששאלתי אותו אם הוא רוצה להסיר את הגידול הוא אמר 'כן' מיד. אמרתי לו שנבדוק מה אנחנו יכולים לעשות כדי לעזור לו, אבל שזה יכול להיות תהליך ארוך מאוד".

איש הפיל מקמבודיה (צילום: ג'ון נטלטון)
מחכה לדעת אם הניתוח אפשרי | צילום: ג'ון נטלטון

"יש לו חוש הומור בריא מאוד. הוא אמר שאולי נשים היו מתעניינות בו אם הגידול היה מוסר". למרות שהגידול מסתיר את כל צדו הימני של פרצופו, הוא אינו צריך עזרה כדי ללכת ולעשות פעולות אחרות, מאחר שאפיו ועינו השמאלית חשופים, "הוא אומר שאינו סובל מכאבי ראש, אבל אני חושב שזה מאוד מכביד עליו".

איש הפיל מקמבודיה (צילום: ג'ון נטלטון)
הזוג האוסטרלי שהחליט לעזור לו, אנשים טובים | צילום: ג'ון נטלטון

הזוג העלה את תמונותיו של ויד לפייסבוק ושאלו אם למישהו יש דרך לעזור להם בקישור עם מנתח או כל דרך אחרת. מיד יצר איתם קשר איש עסקים אוסטרלי שמתאם עבורם פגישה עם מומחה פלסטי בסינגפור. כעת הם ממתינים לתשובה אם הניתוח אפשרי בכלל, ובינתיים הזוג החלו בהליכים להוצאת ויזה, דרכון וכרטיסי טיסה לויד. לפעמים, טוב ליבם של זרים יכול להפתיע בגדול. 

(מקור)