אם שחיפשה את בתה הנעדרת במשך שנים קיבלה השבוע הודעה קורעת לב מרשויות האכיפה בארגנטינה. על פי הדיווחים, חוקרים הוכיחו כי בתה מתה לפני שנים לאחר שזו זוהתה בתור גופה אלמונית שנטמנה בבית עלמין במחוז חוזה ס. פז (בואנוס איירס).

פריצת הדרך בחקירת ההיעלמות הסעירה את תושבי ארגנטינה מכיוון שחוקרי המשטרה כבר בחנו בעבר את הגופה שזוהתה בתור סלומה ונצואלה, הנעדרת שנעלמה בגיל 13. בשנת 2013, כשבוע אחרי היעלמותה של הנערה, שוטרים מצאו את הגופה הלא מזוהה אשר נורתה בראשה ונשרפה כליל. אלחנדרה, אמה של סלומה בת ה-43, פנתה למשטרה מיוזמתה בבקשה לזהות את הגופה, אך אלו דחו אותה.

"לקחתי תמונות של בתי לתחנת המשטרה, אבל הם אמרו לי שדמותה לא מתאימה לזו של הקורבן", סיפרה האם בריאיון לערוץ החדשות Todo Noticias. "הלכתי למפקדה שלהם והתעקשתי לראות את הגופה, עד שהם אמרו לי שבכוונתם לערוך בדיקה מקיפה ולחזור אליי עם תשובות". כעת, מתברר שהתשובות הגיעו כעבור 6 שנים.

פריצת הדרך בחקירה הגיעה לאחר שחוקרים הוציאו את גופתה של הנערה האלמונית מן הקבר. מטרתם הייתה לנסות ולהתאים את מטענה הגנטי עם זה של נעדרת אחרת, אך מתברר כי הגופה החרוכה באמת הייתה של סלומה.

התגלית זעזעה את אלחנדרה, אשר פעלה מדי יום לאתר את בתה. בהיעדר תשובה ודאית על גורלה, האם פתחה חשבונות פייסבוק עם הפרטים של סלומה, פרסמה מודעות ברחובות בירת ארגנטינה ואפילו ארגנה צעדות זיכרון עם קרובי משפחה וחברים. כעת, נאמר לה שכל המאמץ היה לשווא כי הרשויות מצאו את גופת בתה עוד בשנת 2013.

"הם הוציאו את הגופה שלה מן הקבר כי חשבו שזאת נערה שנעלמה בשנת 2012", סיפרה אלחנדרה. "אחרי שערכו בדיקה נוספת, הם גילו של הייתה סלומה. הם טענו שהם בטוחים כי זו היא והדגישו שהם לא היו מודיעים לי אם היה להם ספק".

האם המזועזעת אמרה שבכוונתה לערוך בדיקת DNA באופן פרטי מכיוון שהיא לא מתכוונת לסבול טעויות נוספות בנושא. במידה והבדיקה תאשר את טענות החוקרים, היא תיקח את שרידי הגופה ותערוך לה קבורה מסורתית.