תעלומה בשכונת פלורנטין בתל אביב: מי האלמוני שמורח צואה על מכוניתה של נכה תושבת השכונה? ב' מתגוררת עם בן זוגה בשכונה הידועה, אך בשבועות האחרונים החלה לסבול בסביבת מגוריה, לאחר שנחרדה לגלות שדלת מכוניתה מרוחה בצואה. ב' מניחה שאולי מדובר בתושב השכונה אבל לא מבינה מדוע מעוללים לה דבר כזה.

"בחודשים האחרונים אני סובלת מבעיה רפואית ונאלצת להתנייד עם קביים. יש לי תו נכה במכונית. אני משתדלת לא לחסום לאיש את המדרכה ולהחנות במקומות קרובים לביתי, אבל מישהו - שאני לא יודעת מי זה - החליט בחודש האחרון למרוח לי צואה על ידית דלת המכונית", סיפרה ב' בריאיון ל-mako. "אין לי מושג מי האיש אבל התחושה היא נוראית לראות דבר כזה בבוקר. בחיים שלי לא קרה לי דבר כזה ואין לי מושג מה הרקע".

לדבריה, בהתחלה חשבה שאולי מדובר במעשה קונדס או סתם אזרחים שחמדו לצון, אבל כשזה חזר על עצמו מספר פעמים, החלה לדאוג מכל העניין. "כשזה קרה בכל מיני מקומות כשהחניתי את האוטו בשכונה, הדאיג אותי שמדובר באדם בשכונה שאולי פשוט מתעצבן שאני חונה לפעמים על המדרכה. יש לי תו נכה ואני ממש לא מחנה באופן שמפריע למישהו", הסבירה ב', "זה ממש מבאס לגלות קקי על הבוקר בדלת המכונית. אפשר לכתוב פתק ולהניח לי על השמשה ולהסביר מה מפריע שאדע מה הבעיה, ולא למרוח צואה. זה ממש לא לעניין. לא פגעתי מעולם באיש ואם למישהו יש בעיה שידבר איתי או יכתוב מכתב".

ב' אומרת שאירי הסיוט המתמשך, היא מבינה עכשיו יותר מתמיד את הגיהינום שעוברים נכים ואת חוסר הרגישות של חלק מהציבור כלפיהם. "יש חלק בציבור שלא מגלה הבנה כלפי נכים. אף נכה לא מחנה במדרכה כי בא לו. צריך לגלות הבנה כלפי ציבור הנכים. לי למשל, לצערי, אין חניית נכים קרובה לבית שלי מה שגורם לי להחנות במקומות שלא מפריעים לאיש", ציינה ב', "אני מקווה שהתושבים בשכונה יאתרו את מי שביצע את המעשה ואם הוא קורא את הכתבה אני מבקשת ממנו להפסיק עם זה, אחרת אפנה למשטרה".

לטענתה, חבריה הציעו לה להתקין מצלמת דרך, כדי לתעד את החשוד במעשה. אחת השכנות הציעה לה באדיבות להחנות זמנית בחנייה הפרטית שלה.

"קיבלתי המון תגובות חיוביות מהתושבים בשכונה על מה שקרה לי. הם גילו הבנה וביקשו לעזור. אני לא בטוחה שמצלמה תעזור לי, אבל אם זה יקרה שוב אבקש את התערבות המשטרה. אני מבקשת מהתושבים לגלות רגישות כלפי הנכים ולא לתקוף אותם", הוסיפה ב'.