במאי האחרון דיווחו אתרי החדשות על גילויו של סימון SOS הנעשה מאבנים באי מבודד במערב אוסטרליה. הסימון התגלה על ידי טייס שטס מעל מפרץ סוויפט והזעיק את הרשויות שהחלו במבצע חיפוש ואיתור אינטנסיביים, אך לא מצאו דבר. כעת מתגלה הסיפור האמיתי מאחורי הקריאה לעזרה, והוא עולה על כל דמיון.

משטרת מערב אוסטרליה פרסמה בדף הפייסבוק שלה את תמונת ה-SOS וביקשה את עזרת הציבור. התמונה הפכה לוויראלית, שותפה עשרות אלפי פעמים, והגיעה לבסוף לתושב לונדון שטען שהוא יודע מי יצרו את השילוט ומדוע. לפי הסיפור, בשנת 2013, שני גברים הפליגו ביאכטה שלהם וירדו אל האי בסירה מתנפחת בתקווה למצוא שם מעיין מים מתוקים ואמנות אבורג'ינית עתיקה. במקום זאת הם מצאו שם תנין רעב במיוחד.

ניצל במזל
הפריד בינם לבין היאכטה | צילום:

"הם קשרו את הסירה לסלע כשהבחינו בתנין באורך 3.5 מטרים שוחה לעברם. הם טיפסו מהר על הסלע כשהתנין החל לנגוס בסירה", טוען המקור. "הסירה התפנצ'רה והם נתקעו שם כשהתנין מסתובב בשטח. הם הצליחו לטפס גבוה יותר על המצוק ונשארו שם בלילה. התנין שראה בהם את הארוחה הבאה שלהם, נותר בינם לבין היאכטה שעגנה מרחק 600 מטרים מהחוף. כשהבינו שאין להם לאן ללכת, החלו לבנות מקלט מסלעים ולחפש אחר מקורות מים ומזון.

בסופו של דבר, הגברים היו תקועים על האי במשך 7 ימים. "אחרי יומיים הם הבחינו בתנין נוסף וקטן יותר שהצטרף לחברו בהמתנה לגברים האומללים", מוסיף המקור. "בייאושם הם ייצרו את שלט ה-SOS, לבסוף הם הצליחו לאותת ליאכטה שעברה באזור והעלתה אותם על סיפונה כשהם סובלים מהיפותרמיה קלה ואובדן משקל".

משטרת אוסטרליה מבקשת ללמוד מהסיפור מוסר השכל אחד חשוב: אם אתם מתכוונים לחקור אזורים נידחים באוסטרליה, וודאו כי יש בידכם מכשיר קשר או טלפון לווייני באם תתקלו בצרה.

(מקור)