עורך דינו של סטניסלב רשטניקוב הדהים את בית המשפט ברוסיה ביממה האחרונה, בעקבות הטענה כי מרשו אינו אחראי למותה של זוגתו – ולנטינה גרגוריבה. יבגני קולגין, סנגורו של רשטניקוב, טען בהודעה לכלי התקשורת שבת ה-28 מתה מסיבות טבעיות והוסיף כי זו מתה "באופן ספונטני".

פרשת מותה של גרגוריבה התפוצצה בשבוע שעבר, לאחר שהתברר שזו מתה במהלך שידור ישיר בערוץ היוטיוב של רשטניקוב – המוכר ברשת בכינוי "Reeflay". ממצאי חקירת המשטרה חשפו כי היוטיובר כלא את זוגתו במרפסת בקור העז, כשהיא לבושה בהלבשה תחתונה בלבד, בזמן שידור חי. במהלך השידור הוא נענה לבקשות מעריציו שהציעו לו כסף כדי להתעלל בה. אחד מהם אף שילם לרשטניקוב 1,000 דולר בתמורה להתעללות בולנטינה.

בסרטון המלא של האירוע המזוויע, ניתן לראות את רשטניקוב מכניס את גופתה של ולנטינה אל דירתו, כשזו לא מגיבה. היוטיובר אז פונה אל המצלמה ואומר: "היא קרה כמו קרח. אני לא מרגיש דופק. חבר'ה היא לא נושמת". רשטניקוב אז סוחב את גופתה אל הספה ומזעיק צוות אמבולנס למקום.

עורך הדין טוען כי מממצאי הנתיחה לאחר המוות של גרגוריבה עולה שזו מתה כתוצאה מדימום מוחי ועל כן, יש למחוק את כל סעיפי האישום שקושרים את רשטניקוב להריגתה. "סטניסלב לא אחראי למותה ומעשיו לא הובילו למותה", הוסיף הסנגור. "ייתכן שהיא מתה בגלל פציעה קודמת, נניח שבר בבסיס הגולגולת או משהו אחר".

מומחים לרפואה משפטית שערכו את הנתיחה לאחר המוות של בת ה-28 מצאו על גופתה מספר שטפי דם וגילו שזו סבלה מפגיעת ראש. למרות זאת, סיבת המוות הרשמית טרם נקבעה. רשטניקוב מואשם כעת בגרימת מותה של גרגוריבה ונמצא במעצר. סוכנות הידיעות הרוסית 360tv מדווחת כי היוטיובר הגיב לראשונה על הפרשה בימים האחרונים ואמר כי הוא מביע חרטה על מעשיו – אך הוא לא מודה באשמה.