אלימות ברחובות ברזיל: שתי אחיות נרצחו על ידי עבריין מוכר למשטרה – והתיעוד המצמרר שודר באינסטגרם לייב. גופותיהן של אמליה ואמנדה אלבס, תאומות בנות 18 ממדינת סיארה, צפון המדינה, נמצאו ללא רוח חיים לצד כביש עפר אחרי שנורו בראשן.

בסרטון שתיעד את הרצח אפשר לראות כיצד התאומות הוכרחו לכרוע ברך ולאסוף את שיערן, לפני שהוצאו להורג בשעת לילה מאוחרת. שתי הקורבנות היו אימהות צעירות, כאשר אמנדה השאירה מאחור ילדה בת 3 ואמליה השאירה מאחור תינוק בן חצי שנה.

כוחות המשטרה עצרו מאז את האדם שתועד סוחט את ההדק, שהתברר להיות נער בן 17, מתאוס אברו. אתר החדשות Diario do Noreste דיווח שהחשוד נעצר 7 פעמים בעבר בחשד לעברות שונות, כולל אחזקת נשק שלא כחוק, גניבה ותקיפה.

המשטרה המקומית עדיין לא חשפה את המניע הרשמי לרצח האכזרי, אך גורמים המעורים בפרטי הרצח הכפול סיפרו לכתבים מקומיים ששתי הקורבנות "ידעו יותר מדי" בנוגע לפעילות סוחרי הסמים בסביבתן.

הרצח ארע בעיצומה של שנה אלימה במיוחד בברזיל, עם עלייה של מ-4% בכמות הרציחות מאז שנת 2020 ויותר מ-50 אלף קורבנות (הנתון הגבוה ביותר מזה שנתיים).

בתחילת חודש פברואר, אושיית טיקטוק נרצחה בחצר ביתה לנגד עיניה של בתה הקטנה. חודש מאוחר יותר, נער בן 18 נעצר בחשד שדקר למוות גיימרית מקומית וצילם את גופתה. במאי האחרון, איש עסקים נחשד כי רצח את המאהבת שלו ושרף את גופתה.