פרשה מטרידה מן העבר נחשפה בצפון ארה"ב, שם רופא נשים השתמש בדגימות הזרע שלו בשביל לעבר מאות מהמטופלות שלו שהתקשו להיכנס להריון. ג'יימי הול בת ה-61 שוחחה לאחרונה עם כלי התקשורת בבריטניה וחשפה את הדרך יוצאת הדופן שבה גילתה שד"ר פיליפ פבן, האדם שיילד אותה, היה למעשה אביה הביולוגי.

בשיחה עם אתר החדשות The Sun, הול סיפרה כיצד גילתה בשנת 2008 שאביה הביולוגי הוא לא האדם שגידל אותה מאז שנולדה בשנת 1959. מאותו רגע, היא החלה לחקור את שורשיה באמצעות סדרה של בדיקות גנטיות – בהן גילתה בין היתר כי היא 50% יהודייה אשכנזייה, למרות שאין אף אדם יהודי בקרב בני משפחתה.

בשנת 2019, הול שלחה דגימות דנ"א שלה למאגרים גנטיים שפועלים בארה"ב וגילתה לתדהמתה קרוב משפחה שבכלל לא הכירה עם 12.3% התאמה גנטית – הנכד של ד"ר פבן. בשיחה עם העיתונאית אמה פרי היא סיפרה: "זאת הייתה ההוכחה הסופית. חלקתי יותר מטען גנטי עם האדם הזר הזה מאשר עם האחות שגדלה איתי באותו בית". מאוחר יותר, היא הצליחה לאתר לפחות עוד אחות אחת למחצה שגם כן נולדה כתוצאה מהזרעה של רופא הנשים.

יחד עם אחת מאחיותיה למחצה, הול נסעה לעיר סאות'פילד, מישיגן, בשביל לפגוש את ד"ר פבן – כיום בן 104. "פשוט הופענו מול הדלת שלו ואמרנו לו: 'הכרת את ההורים שלנו, אתה יילדת אותנו'", סיפרה. רופא הנשים לשעבר אז הזמין את השתיים לביתו, לפני שהודה בכך שבאמת השתמש בדגימת הזרע שלו בשביל לעבר את אמה של ג'יימי.

היא הוסיפה: "הוא אמר לנו שהוא היה חלוץ בתחומו והראשון להזריע נשים באותה טכניקה. אמרנו לו שאנחנו רוצות לומר לו תודה, לא רק על זה שיילד אותנו אלא גם על זה שהוא הביא אותנו לעולם. בלעדיו, לא היינו קיימות היום". לאחר מכן, הוא סיפר שהוא תרם זרע בביה"ח מאז 1947 וחשף שגם רופאים אחרים תרמו את זרעם במקום. להערכתו, הוא הזריע בביה"ח מאות נשים עם הדוגמיות שלו.

הול אמנם מוקירה תודה לד"ר פבן על כך שסייע לה להיוולד, אבל מודה שהפרקטיקה שלו מאוד לא אתית – במיוחד לא בימינו. "אתם חייבים להבין שהוא פעל במרפאה קטנה, בקהילה מצומצמת של אנשים", סיפרה. "ההשלכות האתיות והבריאותיות של זה יכולות להיות קריטיות. אנשים היו יכולים להתחתן עם אחים או אחיות שלהם מבלי לדעת מזה בכלל. במקרה כזה, הסבירות להיוולד עם מחלה גנטית היא גבוהה מאוד".

הול ממשיכה: "בסופו של דבר, אני מודה לו על כך שהוא העניק לי חיים ואני לא כועסת עליו. האם מה שהוא עשה היה אתי? ממש לא. העובדה שהוא הסתיר ממאות נשים את זה שהוא תורם הזרע שלהן מאוד מטרידה. אני מקווה שכיום דברים כאלה כבר לא קורים".