אם מדרום ארה"ב נעצרה בחשד שגרמה למותה הטרגי של בתה התינוקת. ממשרד השריף של מחוז ג'פרסון, לואיזיאנה, נמסר כי אוטום בלנסט נעצרה לאחר שבתה בת ה-3 חודשים נמצאה ללא רוח חיים בביתה – וככל הנראה מתה לאחר שהחשודה הניקה אותה כשהיא תחת השפעת סמים.

צוות אמבולנס הוזעק לביתה של בלנסט, תושבת ניו אורלינס, במהלך השבוע שעבר בעקבות דיווח כי התינוקת איבדה את הכרתה. רופא הגיע למקום תוך זמן קצר, אך כל שנותר לו לעשות היה לקבוע את מותה של התינוקת. האם נעצרה ביום שישי לאחר שתוצאות בדיקת הטוקסיקולוגיה חשפו רמות גבוהות של סם מסוג מת'אמפטמין במחזור הדם של התינוקת.

מערוץ החדשות WWL-TV נמסר כי בלשים של מחלק הרצח תפסו פיקוד על החקירה של האם בת ה-31. גורמים המעורים בפרטי הפרשה סיפרו לכתבים כי החשודה הודתה בכך שהייתה תחת השפעת מת'אמפטמין ומריחואנה בזמן שהניקה את התינוקת. כמו כן, שוטרים שערכו חיפוש בביתה מצאו מצבור של שני סוגי הסמים בנכס.

מועד השימוע הראשון של בלנסט טרם נקבע. נכון לעכשיו, הצפי הוא שהאם תואשם בהריגה רשלנית – עברה הנושאת עונש מקסימלי של עד 5 שנות מאסר במידה והקורבן מתחת לגיל 10. שמה של התינוקת עדיין לא הותר לפרסום.

זוהי לא הפעם הראשונה השנה שאם אמריקאית מואשמת בהריגת תינוקה כי הניקה אותו תחת השפעת סמים. בינואר האחרון, רשויות האכיפה של מדינת אינדיאנה עצרו את אשלי רושל רנס (36) בחשד שגרמה למותו של תינוקה בן ה-3 חודשים. על פי החשד, גם היא הניקה אותו כשהייתה תחת השפעת מת'אמפטמין.