אם מרוסיה מואשמת ברצח האכזרי של בתה בת ה-3. משטרת העיר קירוב, אשר במערב המדינה, עצרה את מריה פלנקינה (21) לאחר שגופתה של בתה, כריסטינה, נמצאה ללא רוח חיים בדירת האימים שלה.

חוקרים מספרים שהפעוטה נמצאה על ידי אמה של פלנקינה, אירנה, אשר הגיעה לחגוג לנכדתה את יום הולדתה. לטענתה, היא מצאה את כריסטינה שרועה ערומה על רצפת הדירה הקרה והמטונפת, לאחר שגוועה ברעב. האם החשודה נעצרה זמן קצר לאחר מכן, שעה ששהתה אצל חברה.

ממצאי החקירה הראשוניים חשפו כי האם סגרה את המים בדירה וכיבתה את החימום. כמו כן, נמצאו ראיות לכך שהפעוטה אכלה אבקת כביסה, ככל הנראה בניסיון למצוא מזון בדירה. האם הודתה בזמן החקירה כי אכן נטשה את בתה, אך היא לא התכוונה להרוג אותה.

פלנקינה נטשה את בתה בדירה בזמן ששהתה במשך שבוע שלם אצל חברתה, אשר טענה כי חשבה שהאם ארגנה בייביסיטר עבור הפעוטה. בזמן הזה, השתיים יצאו למסיבות ומועדוני לילה באזור.

גורמים המעורים בפרטי החקירה סיפרו כי גרסתה של האם מלאה בטענות סותרות. מצד אחד היא אומרת כי היא "לא התכוונה שבתה תמות", אך מצד שני היא הוסיפה כי הרעיון לכבות את החימום בבית ולסגור את המים היה מיוזמתה האישית.

אמה של פלנקינה התייחסה להשתלשלות האירועים ואמרה כי היא מזועזעת לחלוטין. "היא שיקרה לי ואמרה שהכל בסדר – היא שיקרה לכולם!", סיפרה אירנה. "מעולם לא חשבתי שהיא מסוגלת לעשות דבר כזה. אם רק הייתי יודעת שמשהו לא בסדר, הייתי לוקחת את הילדה. מסתבר שאני בכלל לא מכירה את הבת שלי".

חוקרים מספרים כי פלנקינה תפקדה כאם חד-הורית במשך מספר חודשים לאחר שבן זוגה עזב אותה עם כריסטינה. כעת, היא מואשמת ברצח של הפעוטה. במידה ותימצא אשמה, עשוי להיגזר עליה עונש של 20 שנות מאסר.