השנה הייתה 2020 כשטימותי בליפניק ובני משפחתו הופיעו ב-Family Feud, השעשועון האמריקאי שבו משפחות מתחרות אחת בשנייה וצריכות לנחש תשובות מסקר שניתן לצופים. באחד הסבבים, הוא, שני אחיו והוריו נשאלו: "מה הטעות הגדולה ביותר שעשית בחתונה שלך?". טימותי העיף מבט לקהל וענה בחיוך מובך: "מותק אני מצטער, אבל כשאמרתי 'אני מסכים'". באולפן נשמעה אנחה אדירה מהצופים, שהיו המומים מדבריו. בני משפחתו של בליפניק בינתיים צחקו מהתשובה הפרועה. "זאת לא הטעות שלי", המשיך טימותי. "זאת לא הטעות שלי. אני אוהב את אשתי". סטיב הארווי, מנחה השעשועון, הביט בו מבלי לומר מילה. טימותי אז סינן אל עבר המנחה: "אני הולך להסתבך עכשיו, נכון?".

התשובה של טימותי בליפניק הספיקה לו בשביל לנצח בסיבוב ובסופו של דבר, הוא, אחיו והוריו גם ניצחו את בני המשפחה השנייה – וזכו בפרס של 20 אלף דולר. הפרק עלה מאוחר יותר גם לערוץ היוטיוב של Family Feud, שם הוא גרף אלפי צפיות. אולם, תוך 3 שנים מנהל הערוץ שינה את הגדרות הצפייה שלו ל"פרטי". הסיבה? טימותי בליפניק נעצר בחשד שרצח את אשתו.

בצהרי ה-23 בפברואר, 2023, רבקה בליפניק, אם ל-3 ותושבת העיר קווינסי, אילינוי, הייתה אמורה לאסוף את ילדיה מבית הספר ולא הגיעה. מזכירות המוסד החינוכי אז יצרו קשר עם בני משפחתה ואחד מהם נסע לביתה כדי לבדוק מה שלומה. רבקה נמצאה מתה בביתה אחרי שנורתה מספר פעמים. אדם ייטס, מפקד תחנת המשטרה בקווינסי, התייחס לזירת הרצח בהודעה לתקשורת ואמר: "מדובר בפשע ברוטלי שעורר פחד בכל בני הקהילה בעיר". 3 שבועות לאחר מכן, טימותי בליפניק נעצר בחשד שפרץ לביתה של בת זוגו מזה למעלה מעשור וירה בה למוות.

הפרידה המכוערת

טימותי ורבקה נישאו בשנת 2009 ונפרדו בתחילת העשור. בחודשים שקדמו לרצח הם היו בעיצומו של הליך גירושין קשה מאוד, במהלכו שני הצדדים הגישו בקשה לצווי הרחקה אחד נגד השנייה. בהמשך, רבקה גם הגישה בקשה לצו הרחקה נגד אביו של טימותי, ריי. בעקבות הרצח של רבקה, בית המשפט אסר לפרסם את מסמכי משפט הגירושין של בני הזוג, אולם ערוץ החדשות האמריקאי KHQA פרסם שהקורבן הייתה בקשר עם עמותה שמסייעת לקורבנות אלימות במשפחה.

טימותי בליפניק עבד לפני מעצרו בחברת Quincy Farm Products ובזמנו הפנוי, השתתף בהפקות של התיאטרון הקהילתי. בעקבות התפוצצות פרשת הרצח, פיליפ הילדברנד הבן, סמנכ"ל הכספים של Quincy Farm Products, הודיע שהאב ל-3 החשוד ברצח פוטר מתפקידו ושנציגי החברה משתפים פעולה עם רשויות החוק. "אנחנו משתתפים בצער בני משפחתה של רבקה בליפניק ומקווים שהצדק ייעשה", ציין הילדברנד בשיחה עם KHQA.

טימותי בליפניק נמצא מאז אמצע חודש מרץ בבית המעצר של מחוז אדמס. הוא מואשם בסעיף פריצה ושני סעיפים של רצח מדרגה ראשונה. בית המשפט לא התיר את שחרורו בערבות. קייסי שנאק, עורכת דינו, אמרה בתגובה לפרשה שלבליפניק אין רקע פלילי וילדיו מעולם לא הורחקו מביתו בעקבות אירוע אלימות כזה או אחר. בשבוע שעבר פורסם שמשפט הרצח צפוי להתחיל ב-22 במאי, בתום תהליך בחירת המושבעים.

בני משפחתה של רבקה שיבחו את רשויות החוק על התנהלותן ובהודעה לרשת Fox News אמרו: "המעצר והמשפט הם צעדים בכיוון הנכון, אבל המסע הזה רחוק מלהסתיים. ילדיה של רבקה היו האור בחייה והם נמצאים בראש סדר העדיפויות שלנו. אנחנו שומרים עליהם כמו שהיא הייתה רוצה".

במידה וטימותי בליפניק יורשע בעברות המיוחסות לו, בית המשפט צפוי לגזור עליו מאסר עולם.