עולמה של מיקֵה סולומון התהפך לחלוטין בשנת 2015, כאשר מנהל ביה"ס שלה קרא לה למשרדו וחשף בפניה סוד נוראי על עברה. בספר חדש אשר מגולל את סיפורה (Zephany: Two mothers. One daughter), היא צוללת אל הרגע ששינה את חייה – שהתחולל בזכות תמונה אחת תמימה עם חברה מביה"ס.

בשנת 2015, מיקה הייתה אחת השמיניסטיות בבית הספר זוואנסיק, אשר בקייפּטאון (דרא"פ). באותה שנה, היא הכירה תלמידה חדשה בתיכון ששמה קאסידי נורס. אמנם מיקה הייתה מבוגרת ממנה ב-3 שנים, אבל הכימיה בין השתיים הייתה מיידית. יום אחד, הן ערכו יחד תמונת סלפי שהדהימה את חבריהן לביה"ס. תלמידים רבים היו המומים מהדמיון בין שתי הבנות. למעשה, אפילו אמה של מיקה, לבונה, חשבה כך כשראתה את התמונה. מי שלא היו המומים מהדמיון היו סלסט ומורן נורס, הוריה של קאסידי – הם היו מוטרדים מאוד ממה שנגלה לנגד עיניהם.

זמן קצר אחרי פרסום התמונה, הם שאלו את מיקה אם היא נולדה במקרה ב-30 לאפריל של 1997 – ואכן, כך היה. כמה שבועות מאוחר יותר, הנערה זומנה לאותה שיחה גורלית בחדר המנהל. שם, יחד עם שתי עובדות סוציאליות, הוא חשף בפניה כי התעורר חשד מבוסס שהיא קורבן חטיפה ושקאסידי היא אחותה הקטנה. מאוחר יותר, בדיקת DNA אימתה את החשדות הללו.

נולדה בתור זפאני נורס, היא שהתה בביה"ח גרוט שור שלושה ימים שלמים לפני שנחטפה על ידי לבונה 17 שנים קודם לכן. על פי החשד, האם החוטפת עברה הפלה והחליטה להעמיד פנים כי היא עדיין בהיריון. בסופו של דבר, היא התגנבה אל מחלקת היולדות בביה"ח, לקחה את אחת התינוקות, הביאה אותה לביתה ואמרה לבני משפחתה שילדה אותה.

מיקה תיארה את רגעים שאחרי החשיפה המטרידה. "הייתי המומה לחלוטין", היא סיפרה. "החיים שלי יצאו משליטה. העובדה שהאישה שגידלה אותי בתור בתה לא הייתה אמי שברה אותי". לאחר חשיפת הפרשה, לבונה הורשעה בחטיפה ונידונה ל-10 שנות מאסר. נואשת לקבל תשובות, מיקה ביקרה את לבונה בבית הסוהר ופשוט שאלה אותה "למה?". החוטפת היישרה אליה מבט ואמרה: "יום אחד, אני אגיד לך".

למרות שהיא יודעת את האמת לגבי עברה, מיקה מתקשה לפתח קשר עם בני משפחתה הביולוגית. בספרה, היא מתארת את הרגשות המעורבים שהיו לה בזמן המפגש הראשון עם הוריה. "לא הרגשתי דבר", היא מספרת. "אמרתי לעצמי: 'תזרמי עם זה. האנשים האלה עברו הרבה', אבל לא הרגשתי שהם היו חסרים לי או משהו". ברגעים מסוימים, היא אפילו חשה שנאה עזה כלפיהם על כך שלקחו ממנה את אמה.

מיקה מספרת שלמרות הקשיים, היא הצליחה להשלים עם העבר שלה ולהמשיך הלאה. היא מסבירה: "זפאני היא האמת ומיקה, הנערה בת ה-17 שהייתי, הייתה שקר. עם הזמן, הצלחתי לאזן בין שתיהן. היום, אתם יכולים לקרוא לי זפאני ואתם יכולים לקרוא לי מיקה – אני בסדר עם שניהם".