האם צפון קוריאה החלה בהכנות לצעדות הלוויה של קים ג'ונג און? תמונות לוויין שנחשפו לאחרונה מצביעות על כך שהשלטונות החלו לבנות במתחם המצעדים בפיונגיאנג, מה שחיזק בקרב רבים את הספקולציות לגבי מותו של הדיקטטור.

מאז סוף השבוע מתרוצצות שמועות לגבי מצבו הבריאותי של העריץ בן ה-36 - חלקן גורסות שהוא הפך לצמח כתוצאה מניתוח לב כושל ואחרות גורסות שהוא בכלל מת. מומחים אפילו טענו שאם השמועות אכן נכונות, רוב הסיכויים שאחותו הקטנה (וכנראה, האכזרית לא פחות) תהיה זו שתירש את מקומו.

הממשל הצפון קוריאני הכחיש מאז את כל הדיווחים ואף פרסם הודעה שנכתבה כביכול על ידי קים ג'ונג און בעצמו לפיה מצבו בסדר גמור. למרות זאת, יש הטוענים כי תמונות הלוויין מהבירה מצביעות אחרת.

מתחם מירים (צילום: Faytuks, twitter)
תמונות הלוויין מפיונגיאנג | צילום: Faytuks, twitter

קים ג'ונג און בתמונה מאפריל 2020
העריץ לא נראה מאז ה-11 באפריל

כלי התקשורת בבריטניה פרסמו ביממה האחרונה תמונות לוויין מאתר המצעדים "מירים" בפיונגיאנג. התמונות צולמו ביום רביעי שעבר, כשבוע וחצי מאז הפעם האחרונה שהדיקטטור נראה בציבור. חוקרים כעת טוענים כי התמונות מציגות כיצד שלטונות המדינה החלו לבנות מבנים זמניים באזור.

בהיעדר תגובה רשמית מצפון קוריאה בנושא, הסברה הרוויחת כרגע היא שמדובר במגורים זמניים של חיילים אשר יתאמנו לקראת צעדות הלוויה של קים ג'ונג און.

נשיא ארה"ב , דונלד טראמפ, התייחס השבוע לחרושת השמועות הנוגעות למצבו הבריאותי של העריץ ואמר כי הוא לא מאמין שהדיווחים נכונים. אף על פי כן, בכירים מסוכנויות ביון מרחבי העולם טענו כי לכל הפחות יש חשש לחייו של קים ג'ונג און.