"אני מאמינה שכל אחד מאיתנו חי את אורח חייו עם מאפייני פראנה, מעצם העובדה שאנחנו נושמים כל הזמן", מספרת אודרה בר, בלוגרית לייפסטייל בת 25 ממינסוטה (צפון ארה"ב). לאחרונה, בר התראיינה לגבי אורח החיים השנוי במחלוקת שלה, לפיו היא צמה לפרקי זמן ארוכים ומזינה את עצמה באמצעות פראנה. מה זה פראנה אתם שואלים?

בספרות ההינדית, פראנה היא מילה נרדפת לאנרגיה שנמצאת באוויר ובחלל. אנשים כמו בר, שמנהלים אורח חיים שמבוסס על פראנה (מה שנקרא בלועזית: Breatharians), טוענים שהם לא תלויים יותר באוכל או שתייה לצורכי תזונה. כלומר, כל האנרגיה שהם זקוקים לה נמצאת כבר באוויר ולכן הדיאטה שלהם מבוססת על חמצן ונשימות.

View this post on Instagram

A post shared by Gold Light (@audrabear) on

View this post on Instagram

A post shared by Gold Light (@audrabear) on

"הדרך האהובה עליי לצרוך פראנה היא באמצעות נשימות", מספרת בר. "עבודת הנשימה מסוגלת לטהר את הגוף ואת הנשמה. זה נתון מוכר, 70 אחוז מהרעלנים שבגוף שלך מטוהרים על ידי הנשימה". לטענתה, הזמן הארוך ביותר שהיא צמה היה 97 ימים.

הדעה הרווחת לגבי פראנה היא שמדובר באורח חיים שמגביל את מאמיניו במזון, אך בר טוענת שזה לא נכון. "אתה יכול לאכול אם אתה רוצה, בין אם זה לצרכי בידור או באירועים חברתיים", היא סיפרה. "רוב הזמן, הדברים היחידים שאני צורכת זה תה, מיצי פירות, מיצים ירוקים או מי קוקוס. אני אוכלת גם מדי פעם, אבל רק במסיבות".

View this post on Instagram

A post shared by Gold Light (@audrabear) on

בר מספרת שהיא נוהגת להתחיל את הבוקר שלה עם תרגילי נשימה באורך של 45 דקות. מאוחר יותר, היא עושה יוגה, משתזפת ועושה תרגילי נשימה נוספים. לאחר מכן, היא יוצאת לטיולים בטבע. היא טוענת שמאז שהחלה באורח החיים השנוי במחלוקת, רמות האנרגיה שלה גבוהות, החושים שלה מחודדים יותר והיא מרגישה בריאה מתמיד. כמו כן, היא מרגישה נינוחה יותר בחיי היומיום ומחוברת לעצמה יותר מתמיד. למרות זאת, היא מדגישה שפראנה זה לא לכולם.

"לא הייתי ממליצה לאף אחד להתחיל לצום, לבצע טיהור או להגביל את המזון שלו בלי לתחקר את הנושא קודם", היא מספרת. "העיקרון באורח החיים הזה הוא לא להגביל את עצמך. מדובר בצעד גדול מאוד מהחיים המסורתיים ואם תעשו אותו כמו שצריך, אז הוא יביא לכם שפע, בריאות ואושר".