פריצת דרך אפשרית בחיפושים אחר הסטודנטית הבריטית שככל הנראה התאבדה במדגסקר לני כשבועיים: על פי הדיווחים של כלי התקשורת בבריטניה, קבוצת ילידים מן האי מצאו גופה וגוברת הסברה שהיא שייכת לאלאנה קוטלנד.

אתרי החדשות בבריטניה מפרסמים כי משלחת חיפוש איתרה את מה שנראה כמו שרידי הסטודנטית בת ה-19. המשלחת הורכבה בעיקר מתושבי הכפרים באזור, אשר נהגו לצעוד יותר מ-20 ק"מ מדי יום בחיפושים אחר קוטלנד. ביממה האחרונה, הם זיהו גופה שהוטלה מצפון לאזור הנפילה המוערך של הסטודנטית.

קוטלנד, סטודנטית מאוניברסיטת קיימברידג', הכתה גלים בבריטניה לאחר שדווח כי היא קפצה אל מותה ממטוס קל. מאוחר יותר, עלתה סברה כי התקרית התחוללה כתוצאה מהתדרדרות מצבה הנפשי בגלל נטילת תרופות נגד מלריה והזיות שחוותה שלוו בפרנויה. רשויות האכיפה על האי הביעו ספק רב בכך שמאמצי החיפוש יצלחו, שכן קוטלנד קפצה באזור ביצתי שבו שוכנות אינספור חיות טרף. למרות זאת, ייתכן שגופתה אכן אותרה.

ספינולה נומנג'נהארי, מפכ"ל המשטרה של מדגסקר, אישר את הדיווחים ואמר: "מקומיים מצאו גופה של אישה צפונית לאזור הנפילה המוערך שלה. משלחת החיפוש סבורה כי זו היא בגלל השיער, הבגדים והנעליים שלה". ספינולה הוסיף כי חברי המשלחת עטפו את קוטלנד ביריעת פלסטיק וסחבו אותה אל כפרם, שם היא פונתה על ידי מסוק לבי"ח באנטננריבו – בירת האי.

View this post on Instagram

A post shared by Carmelo Abbate (@carmelo_abbate_) on

מפכ"ל המשטרה סיפר כי מומחים לרפואה משפטית ערכו בדיקת טוקסיקולוגיה על הגופה בשביל לקבוע אילו תרופות נטלה הסטודנטית בזמן התקרית. נכון לעכשיו, עדיין לא פורסמו תשובות. כלי התקשורת פנו לבני משפחת קוטלנד, אך אלו לא מסרו תגובה באשר לעדכון.