בית המשפט במונטנה חתם ביממה האחרונה את אחד התיקים הפליליים הסוערים של השנה האחרונה. על פי הדיווחים, השופט המחוזי הרשיע את סמנת'ה ריי מירס ודן אותה ל-20 שנות אשפוז בכפייה במוסד פסיכיאטרי בעקבות תקיפה מינית של בן זוגה לשעבר.

הפרשה התפוצצה ביוני של 2018, כאשר דווח שהנאשמת, אז בת 19 מן העיר גרייט פולס, פרצה לדירתו של בן זוגה לשעבר וחיכתה לו שם עם סכין מסוג מצ'טה. לאחר שהגיע למקום, מירס הורתה לו להתפשט והכריחה אותו לקיים איתה יחסי מין, תוך כדי שהיא מאיימת על חייו.

בן זוגה לשעבר, ששמו לא הותר לפרסום, העיד כי התנהגותה של מירס הייתה תוקפנית ובלתי צפויה – גם אחרי האקט המיני הכפוי. לטענתו, היא נשכה אותו בזרועו, קרעה טפטים מן הקיר והתעמתה איתו על המיטה בעודה אוחזת בסכין. בסופו של דבר, הוא הצליח ליצור קשר עם מוקד החירום וכוח משטרתי הוזעק למקום.

התקרית הסעירה תושבים רבים ברחבי ארה"ב, שכן מירס לא הואשמה בעברת אונס. על פי הפרסומים, המקרה לא נחשב כאונס תחת ההגדרה של הממשל הפדראלי. גולשים הביעו ביקורת על המצב הנוכחי, טענו כי קיים מוסר כפול בנושא ודרשו ממחוקקים לשנות את הנוסח הנוכחי.

מירס הורשעה במספר סעיפי אישום, הכוללים: קיום יחסי מין ללא הסכמה, פריצה בנסיבות מחמירות, תקיפה עם כלי נשק וכליאה שלא כחוק. הנאשמת הייתה בביה"ח מונטנה סטייט בזמן מתן גזר הדין ומשם תועבר למחלקה סגורה בבי"ח פסיכיאטרי.