תמונות מזעזעות מבית אימה במערב אנגליה עוררו את זעמו של שופט מקומי, שדרש תשובות מרשויות הרווחה המקומיות. תמונות מהנכס בווירן, הסמוכה לעיר ליברפול, פורסמו בבית המשפט ונתנו לנוכחים הצצה אל התנאים ההיגייניים הזוועתיים בהם שמונת דיירי המקום (בני זוג + 6 ילדים) אולצו לחיות.

המצב הקשה בבית נחשף אחרי ששוטרים הוזעקו למקום בעקבות דיווח מהשכנים על עימות בין ההורים. הראשונים להגיע למקום תיארו אותו לממונים עליהם בתור "חורבה מהתקופה הוויקטוריאנית מאשר בית מהמאה ה-21".

על פי העדויות של השוטרים, הדירה הייתה מנותקת ממים, אשפה הייתה מפוזרת בכל עבר, כשעל הרצפה אפשר היה למצוא חיתולים משומשים, בוץ, גללים של עכברים ואפילו גוויות של עכברים. כמו כן, חדרי הילדים היו מטונפים מצואה של הכלב המשפחתי והמזרונים שלהם לא היו ראויים לשימוש.

הפרקליט טרוור פרי-ג'ונס התייחס למצב בבית במהלך הדיון המשפטי ואמר: "אפשר היה לראות בבירור שהמקלחת והשירותים לא היו בשימוש. ניכר שלא ניקו את המקום במשך זמן רב ובסופו של דבר, מכרסמים החלו לשרוץ ברחבי הבית".

המצב היה חמור כל כך ששוטרים שהוזעקו לבית קראו לתגבורת ודרשו מעמיתיהם לכוח להביא איתם אוכל חם, בגדים נקיים וחיתולים. ההורים נעצרו מאוחר יותר ונחקרו. האב הודה בפני החוקרים שהוא היה מודע לכך שהמצב בבית סיכן את שלומם של הילדים, אך טען שניקה את הבית רק כמה שבועות קודם לכן. מנגד, אשתו הודתה שהשירותים והמקלחת לא היו בשימוש במשך שנים, ושבני המשפחה אכלו בעיקר ארוחות שהגיעו במשלוחים. מעבר לזה, היא טענה להגנתה שלא היה לה זמן לסדר את הבית, שכן היא נאלצה לעבוד שעות ארוכות כדי לפרנס את משפחתה.

בני הזוג הודו מאז בשורת האשמות נגדם, כולל הזנחה והתאכזרות לילדים. מעבר לזה, בית המשפט דרש גם מרשויות הרווחה המקומיות התייחסות לסוגיה, זאת לאחר שהתברר שאלו היו מודעות למצב הקשה של המשפחה.

בדו"ח שנכתב על ידי ארגון הצדקה Charity 22 עוד בשנת 2015 צוין שהבית היה "במצב גרוע מאוד". כמו כן, שוטרים שהוזעקו למקום בשנת 2017 ו-2018 תיארו תנאי מגורים קשים מאוד ואפילו דיווחו על כך לרשויות הרווחה. בדיקה של הפרקליטות העלתה שהמשפחה הייתה בקשר עם עובד סוציאלי, אבל זה משום מה מעולם לא דיווח מעולם על תנאי המחייה בבית.

השופט אנדרו מנארי דרש מאז לראות את כל הדו"חות של רשויות הרווחה שהופקו לאורך השנים, כדי להבין למה אלו לא התערבו מוקדם יותר. בינתיים, גזר הדין של ההורים נקבע לחודש נובמבר הקרוב.