הכי מכוערת בעולם (צילום: יוטיוב)
סרט העוקב אחר חייה של זו שלא יכולה להשמין | צילום: יוטיוב

ליזי ולאסקז חוותה בריונות ולעג מאנשים בכל רחבי העולם. כשגלשה באינטרנט, היא נתקלה בסרטון ביוטיוב שתיאר אותה בתור "האישה הכי המכוערת בעולם". כעת בת ה-26, האישה מעוררת ההשראה השיבה מלחמה עם סרט תיעודי על החיים שלה, הקורא לצאת נגד בריונות, ומתאר את ההתמודדות היומיומית שלה עם תסמונת נדירה שמונעת ממנה לעלות במשקל.

שוקלת כ-25 קילוגרם, ליזי היא אחת משלושה אנשים בעולם הסובלים מהמחלה. מי שחולה בה בדרך כלל נפטר בעודו ילד, מה שהופך את ההישרדות של ליזי למעוררת השראה עוד יותר. היא צריכה לאכול בערך 60 ארוחות ביום – ארוחה כל 20 דקות.

ליזי ולאסקז (צילום: Barcroft USA)
יוצאת נגד הבריונות | צילום: Barcroft USA

יום אחד, כשהחליטה לשמוע מוזיקה ביוטיוב, היא נחרדה להיתקל בסרטון בשם "האישה הכי המכוערת בעולם" ובו תמונות שלה. הסרטון, שנצפה 4 מיליון פעמים, היה מלווה באינספור תגובות אכזריות על המראה שלה. "קראו לי מפלצת או שאלו למה ההורים שלי לא הפילו אותי", כך ליזי, "איך בעולם אוכל לסלוח לאנשים שאמרו לי להרוג את עצמי?" היא החליטה להשיב מלחמה ויצאה למסע נגד בריונות. 

 

"לב אמיץ: סיפורה ליזי ולאסקז" יוצג לראשונה בפסטיבל סרטים באוסטין, טקסס. הבמאית שרה הירש בורדו אמרה: "בריונות היא נושא שמבחינה היסטורית מניב סיפורים קורעי לב של חוסר תקווה ולפעמים, אובדן. לעתים נדירות יש סיפור המציג הישרדות והשראה, וחוצה גילים, מינים, וקבוצות אתניות".

ליזי ולאסקז (צילום: Barcroft USA)
סיפור מעורר השראה | צילום: Barcroft USA

(מקור)