פרוילאניס מאירת' ריבאס רומן, אם לשניים בת 34, נלכדה ביום שלישי האחרון לסופת רעמים בחוף הים בקרטחנה שבקולומביה. היא נפגעה מברק עוצמתי בעת שצעדה לאורך החוף – ומתה, כך דיווח אתמול (חמישי) "הדיילי סטאר". צילומי אבטחה במעגל סגור מציגים את הרגע הנורא שבו נפגעת רומן מהברק, רגע לפני שגופה מוטח אחורנית לקרקע.

צילומים מחרידים אחרים נלקחו על ידי עוברי אורח בחוף, שמציגים את רומן, מעצבת שיער במקצועה, שוכבת על גבה בבגד ים, מסביבה הים. אחד מהם נשמע אומר ברקע: "היא מתה. הברק הרג אותה מיד. הם לא יכולים לגעת בה".

רומן, אזרחית ונצואלה, הייתה עדיין בחיים כאשר חולצה. אלא שהיא סבלה מדום לב מסיבי כשפרמדיקים הובילו אותה לבית החולים, ומותה נקבע באמבולנס. מלשכת ראש העיר נמסר כי "ניסו להחיות אותה במשך 45 דקות, לאחר מכן הכריזו על מותה".

שעות ספורות קודם, פרסם המשרד לניהול סיכונים בקרטחנה התראה מפני מזג אוויר קשה והזהיר את האזרחים לנקוט באמצעי זהירות. לפי גורמים רשמיים בעירייה, נופשים באזור נקראו להקשיב לכללי הבטיחות שנקבעו על ידי מצילים בחוף. רומן, כפי שנמסר, נפגעה מהברק לאחר שאלה הורו לרוחצים לפנות את האזור.

פרוילאניס מאירת' ריבאס רומן, שמתה מפגיעת ברק (צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
"היא מתה. הברק הרג אותה מיד". האם לשניים שנהרגה השבוע מפגיעת ברק | צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

לפני כחודשיים, אישרו הרשויות במקסיקו כי שני אנשים מתו לאחר שנפגעו מפגיעת ברק בחוף במדינת מיצ'ואקאן. מהרשויות נמסר כי ההרוגים היו תייר ומוכר ערסלים מקומי, בנוסף לאדם שלישי שנפצע באותה תקרית.