רוחצים שהגיעו לחופי הים של האי South Stradbroke שבאזור גולד קוסט בקווינסלנד שבאוסטרליה, לא האמינו למראה עיניהם כאשר נתקלו בעשרות גופות של כרישים מוטלות על החול ללא רוח חיים. המונים תיעדו את המחזה הנורא, כאשר רק לאחר שתמונות החלו לצוץ באינסטגרם ביום שישי האחרון, רשויות הדיג באוסטרליה פתחו בחקירה כדי לקבוע מה בדיוק קרה.

רבים תיארו את המחזה כ״מזעזע״ ושיערו כי הכרישים למעשה הומתו בכוונה כדי לשמש בשר דיג למאכל אדם, ואולי אפילו לשלב אותו עם המנה הבריטית המפורסמת של פיש אנד צ׳יפס. ״הרשויות יחקרו האם הדיווחים על הכרישים המתים שנמצאו על החוף הם נכונים, והאם הנוכחות שלהם שם היא תוצאת לוואי של דיג או פשע חמור״, מסר דובר הרשות.

התקרית הזו מצטרפת למקרה נוסף שהתרחש לפני מספר ימים, במהלכו נמצאה גופתו של כריש עמלץ לבן שנשטפה לחופי Point Lowly בדרום היבשת. ההשערה הייתה שהכריש נתפס בחכת דיג של אחד הדייגים המקומיים, שהותיר אותו לדמם על הסלעים. בתמונות ששותפו ברשתות החברתיות ניתן כביכול לראות שני דייגים, כשאחד מהם תפס בחכתו משהו גדול וכבד. תמונה נוספת מציגה את הדייגים גוררים משהו כבד אל החוף. הרשויות במדינה פינו מאז את גופת הכריש והן חוקרות את נסיבות מותו.

״בעזרת סיוע של מקומיים, הכריש אותר ונלקח למעבדת זיהוי פלילי כחלק מחקירה שתקבע מה נסיבות מותו״, נמסר מהרשויות. כרישים לבנים באוסטרליה נחשבים לזן נכחד שנמצא תחת הגנה על פי החוק, וכל מי שצד אותם מסתכן בקנס של עד 10,000 דולרים אוסטרליים (7,400 דולר).

נכון לעכשיו, עדיין לא ידוע מה גרם להופעתם של גופות הכרישים המתים, אך העניין נמצא תחת חקירה.