פריצת דרך בתעלומת הרצח של נטליה פרונינה – הרקדנית ממוסקבה שנורתה למוות מחוץ לביתה. רשויות האכיפה בבירה הרוסית התירו לפרסם כי נעצרו שלושה חשודים ברצח המזעזע, ביניהם המתנקש שתועד במצלמת האבטחה לוחץ על ההדק והאישה שככל הנראה הזמינה את החיסול.

פרשת הרצח של פרונינה, רקדנית וכוריאוגרפית בת 30, התפוצצה בתחילת חודש ינואר לאחר שגבר אלמוני ירה בה בזמן שניסתה להיכנס עם שתיים מחברותיה אל בניין הדירות שבו התגוררה. היא פונתה לביה"ח במצב אנוש עם שני חורי כניסה בבית החזה שלה. שעתיים אחרי התקרית, רופאים נאלצו לקבוע את מותה.

כמה ימים אחרי התקרית, רשויות האכיפה התירו לפרסם את התיעוד ממצלמת האינטרקום של הבניין – בה אפשר לראות את החיסול עצמו. בסרטון המצמרר רואים את המתנקש האלמוני ניגש אל פרונינה בזמן שהיא עומדת בכניסה לבניין עם שתי חברותיה, יורה בה ואז נמלט מהמקום. מאוחר יותר, חוקרים סיפרו שהם מצאו את כלי הרצח לא רחוק מזירת הפשע וזה הוביל אותם היישר אל המתנקש.

בבית המשפט של מחוז צ'רמושקינסקי, מוסקבה, תואר כיצד היורה, שפרטי זהותו לא הותרו לפרסום, זרק את כלי הרצח מבלי לנגב את תביעות האצבעות שלו. בעקבות מעצרו, שני חשודים נוספים נעצרו וביניהם האישה שככל הנראה הזמינה את החיסול.

View this post on Instagram

A post shared by ▪️⬛️NATALY NATS⬛️▪️ (@natalynats)

גורמים המעורים בפרטי הפרשה סיפרו לסוכנות הידיעות Life כי החשד כרגע הוא שהמניע לרצח היה קנאה. ממצאי החקירה הובילו את הבלשים לסברה כי האישה החשודה הייתה בעבר בקשר רומנטי עם בן זוגה של פרונינה. על כן, היא שכרה שני מתנקשים שירצחו אותה בתמורה ל-200 אלף רובל (כ-2,600 דולר).

החשודים צפויים להימצא במעצר לפחות עד גזר הדין שלהם שנקבע לחודש מרץ. במידה ושלושת החשודים יורשעו ברצח בנסיבות מחמירות, בית המשפט עשוי לגזור עליהם עונש מאסר שנע בין 8 ל-20 שנה, מאסר עולם או אפילו עונש מוות.