נער בן 15 מאינדונזיה מצא את מותו בנסיבות מחרידות, כאשר נפל ממתקן שעשועים ונפגע בראשו באורח אנוש. על פי הדיווחים, התקרית התחוללה ביריד במרכז העיר ג'אווה, לאחר שקבוצה של 4 נערים נפלו ממתקן "ספינת הפיראטים" כשהספסל שלהם התמוטט וצנח אל הקרקע מגובה של כ-10 מטרים.

ארבעת הנערים, כולם בין הגילאים 15 ו-16, פונו לביה"ח המקומי – שם נקבע מותו של אחד הנערים, טאופיק מיילאנו. חבריו של הנער סיפרו שהם ישבו במושב האחורי של המתקן כאשר הספסל התנתק ממקומו ונפל אל הארץ.

טאופיק
המשטרה חוקרת את נסיבות האירוע | צילום: Tribun_Jateng

חקירת המשטרה העלתה כי הספסל נפל לאחר שמוט האבטחה שלו התנתק ממקומו. באני מהרדיקה, מפעיל המתקן, זומן לתשאול, שם הוא סיפר כי העיר לנערים על כך שהם יושבים על משענת הגב של המושב האחורי. למרות זאת, הם לא נענו לבקשותיו לשבת כראוי בזמן הפעלת המתקן.

הרי הריאנטו, מפקד התחנה המקומית, התייחס להשתלשלות החקירה בהודעה לכלי תקשורת ואמר: "לאחר שערכנו בדיקה מקיפה לאורך הלילה והבוקר, החלטנו להאשים את מפעיל המתקן בתקרית הטרגית".

 

טאופיק
מפעיל המתקן עשוי לרצות עונש מאסר | צילום: Tribun_Jateng

הריאנטו הוסיף שמבחינת החוקרים, המפעיל הוא האדם שצריך לשאת באחריות כי "בגלל הטעות שלו, אדם נהרג". על פי החוק המקומי, הוא חשוד בביצוע עברת הריגה ברשלנות אשר נושאת עונש שנע בין שנה ל-5 שנות מאסר.