אזהרה: התוכן עלול להיות קשה לצפייה

אוקראינה: אישה בשנות ה-50 לחייה נעצרה בחשד כי רצחה תינוקת בזמן ששמרה עליה. רשויות החוק בעיר זפוריז'יה, דרום-מזרח המדינה, התירו לפרסום כי אירינה סוקהנובה, אם ל-3, היא הגננת שחשודה כי חנקה למוות תינוקת בת שנה בגן הפיראטי שהפעילה בעיר – ובסוף השבוע, אף פורסמה הראייה שככל הנראה הפלילה אותה במעשה הנורא.

הפרשה התפוצצה בסוף חודש מאי, כאשר ניידת טיפול נמרץ הוזעקה אל דירתה של החשודה בת ה-51 בעקבות דיווח על תינוקת שאיבדה את הכרתה. מותה של התינוקת נקבע במקום ומאוחר יותר דווח כי היא מתה כתוצאה מחסימה של נתיב האוויר. קציני משטרה הוזעקו לזירת האירוע, שם התברר להם כי סוקהנובה הפעילה גן בניגוד לחוק והיא נעצרה במקום.

אולג גרגורייב, קצין החקירה הראשי, התייחס לפרשה בהודעה לכלי התקשורת ואמר כי במהלך הפשיטה על הגן הפיראטי נמצאה הקלטה מצמררת שמצביעה על כך שהילדה נרצחה על ידי סוקהנובה. בתיעוד ניתן לראות כיצד החשודה לוקחת את התינוקת, משכיבה אותה על ספה בביתה ואז קושרת לה בד כלשהו לפנים, לפני שהיא לוקחת אותה לחדר אחר.

גרגורייב טען כי ממצאי החקירה שלהם מצביעים על כך שהחשודה ניסתה להשתיק את התינוקתבעודה בוכה. כמו כן, דווח כי רגעים ספורים לפני הגעת השוטרים, סוקהנובה השמידה חלק מהתיעוד שהוקלט במצלמות האבטחה באותו יום. למרות זאת, חוקרים הצליחו לשחזר את התיעוד המצמרר מהכוננים הקשיחים של החשודה ולעצור אותה בחשד לרצח.

מומחים לרפואה משפטית עדיין לא פרסמו את סיבת המוות המדויקת של התינוקת. נכון לעכשיו, הסברה הרווחת בקרב החוקרים הינה שסוקהנובה חנקה את התינוקת למוות באמצעות כרית, בזמן שהוריה של בת השנה חושבים שהיא נחנקה מקיא. בית המשפט האריך את מעצרה בחודשיים. במידה והיא תימצא אשמה, היא צפויה לקבל תקופת מאסר שנעה בין 15 שנה למאסר עולם.