פרטים חדשים על פרשת הרצח שזעזעה את תושבי בריטניה: פתולוג בריטי קבע ביממה האחרונה באופן חד משמעי כי המיליונר אנדרו בוש נרצח. על פי הדיווחים, איש העסקים והתכשיטן נרצח בעיצומו של עימות עם חברתו לשעבר, הדוגמנית הסלובקית מאיקה קוקוקבה, אשר פרצה לאחוזתו בעיירה מרבלה (ספרד) וירתה בו למוות.

הפרשה התפוצצה בשנת 2014, לאחר ששוטרים הוזעקו לאחוזתו של בוש בעקבות דיווחים מזוגתו דאז - אזרחית רוסייה ששמה מריה קורוטבה. במהלך החקירה התברר שקורוטובה הייתה זו שמצאה את הפורצת בחדר השינה של בוש ומיד נמלטה מן הבית בשביל ליצור קשר עם הרשויות. בחוץ, היא שמעה את שלוש היריות שנורו אל עבר בוש והרגו אותו. מאוחר יותר, השוטרים מצאו את גופתו של המיליונר הבריטי בשלולית של דם.

כלי התקשורת בבריטניה חושפים כעת כיצד איש העסקים נהרג בעימות הקטלני עם זוגתו לשעבר. ד"ר פיטר הרווינג, מומחה לרפואה משפטית שנדרש לזהות את גופתו של בוש עם חזרתה לבריטניה, סיפר שהמיליונר נורה פעם אחת בזרועו ועוד פעמיים בראשו.

"הירייה הראשונה כוונה אל זרועו השמאלית ונורתה ממרחק של כ-1.5 מטרים", סיפר ד"ר הרווינג. "שתי היריות הנוספות כוונו לראשו של בוש. לאחר מכן, היא ברחה מזירת הפשע ונתפסה על ידי המשטרה מאוחר יותר". לאחרונה, הגופה נמסרה לבני משפחתו ואלו ערכו לה קבורה מסורתית.

קוקוקבה הורשעה ברצח של בוש בשנת 2016. במהלך המשפט, צוות התביעה התייחס לאובססיה החולנית שהיא פיתחה כלפיו לאורך השנים וכיצד היא נהגה לעקוב אחריו ברחבי ספרד. כמו כן, הם תיארו עימות נוסף שהתפתח בין בוש והדוגמנית לאחר שזו פרצה לדירתו במלגה. נגזרו עליה 15 שנות מאסר בפועל, אשר הופחתו מאוחר יותר ל-13 שנים. במידה ולא תקבל חנינה, קוקוקבה צפויה להשתחרר מן הכלא הספרדי בשנת 2029.