סטודנטית דרום קוריאנית מואשמת בהריגתו של בן זוגה לשעבר, לאחר ששלחה לו אינספור הודעות הקוראות לו לשים קץ לחייו. על פי הדיווחים, רשויות מסצ'וסטס דורשות להעמיד לדין את איניונג יו, סטודנטית לכלכלה בת 21 מאוניברסיטת בוסטון, בשל שידול החבר שלה להתאבד.

הפרשה התפוצצה בחודש מאי האחרון, לאחר שאלכסנדר אורטוּלה, סטודנט לביולוגיה בן 22, קפץ אל מותו שעות ספורות לפני טקס סיום התואר שלו. על פי החשד, הסטודנט שם קץ לחייו לאחר שיו הניעה אותו לעשות זאת, באמצעות יותר מ-780 מסרונים ששלחה אליו מדי יום – אשר הוגדרו על ידי גורמים בפרקליטות בתור "מניפולטיביים ומאיימים".

רייצ'ל רולינס, התובעת הכללית של המחוז סופולק, התייחסה להשתלשלות האירועים ואמרה כי יו שידלה את חברה להתאבד – למרות העובדה שידעה כי הוא לוקה בדיכאון. לטענתה, בני הזוג שלחו יותר מ-75 אלף מסרונים אחד לשנייה בחודשים שלפני התקרית, בחלקם יו כתבה לאורטוּלה "לך להרוג את עצמך" וגם "לך תמות".

חוקרים הוסיפו כי יו מנעה מבן זוגה להיפגש עם בני משפחתו או חבריו. ממצאי החקירה הראו שהיא נהגה לאיים לפגוע בעצמה באופן שיטתי בשביל לשלוט באורטוּלה ואפילו עקבה אחר תנועותיו באמצעות אפליקציה ייעודית בטלפון הנייד שלו.

"המקרה הטרגי הזה הוא דוגמא אחת מבין רבות למגפת האלימות במערכות יחסים", אמרה רולינס בהודעה לתקשורת. "אלימות במערכות יחסים אולי לא נראות אותו הדבר בכל פעם, אבל הן תמיד סובבות סביב כוח ושליטה של בן זוג אחד על השני".

המקרה הכה גלים בכלי התקשורת בארה"ב והזכיר לרבים את פרשת מישל קרטר, אשר הורשעה בשנת 2014 כי שלחה לבן זוגה הודעות טקסט שגרמו לו להתאבד. בשנת 2017, היא נידונה ל-15 חודשי מאסר ובחודש יולי האחרון, היא הגישה ערעור לביהמ"ש העליון.

מאז חשיפת הפרשה, יו חזרה למדינת המוצא שלה עוד לפני שהספיקה לסיים את לימודיה. במידה והיא לא תחזור לארה"ב מרצונה החופשי בשביל להישפט, היא תוסגר על ידי הרשויות המקומיות.