פרשת התעללות ארוכת שנים נחשפה ברוסיה ומזעזעת את המדינה. הפרשה התפוצצה בשבוע האחרון לאחר שרשויות ההצלה הוזעקו לשריפה בביתה של דינה אזיזובה, אשר במחוז צ'ליאבינסק. בפנים, הם מצאו את גופתה החרוכה של האם ל-3, ששמה קץ לחייה כמה שעות קודם לכן. מאוחר יותר, התברר שהיא החליטה להתאבד לאחר ששלושת ילדיה ברחו מביתה אחרי שזו החזיקה אותם שם בניגוד לרצונם במשך עשור.

דריה אזיזובה (20), בתה של דינה, סיפרה שהחליטה לברוח מאמה אחרי ששכנעה מכר להזמין לה ולאחיה מונית שתקח אותם משם. בריאיון לסוכנות ידיעות מקומית, היא התנצלה על צורת הדיבור הכנועה שלה, שכן כך אמן הכריחה אותם לדבר. לאחר מכן, היא תיארה את המציאות בבית.

דרינה מספרת שאמה הוציאה אותה מביה"ס כשהייתה בכיתה ב', בטענה שהם עוברים בית. למרות זאת, היא ואחיה נשארו באותו בית, שם אמן מנעה מהם לצאת החוצה. וילנה קוזובה, אחת השכנות של בני המשפחה, התייחסה לתקרית ואמרה: "הייתי משחקת עם הילדים שלה בחצר, אבל מעולם לא ראיתי אותם במרכז העיר. פעם שאלתי את דינה לגבי זה, אז היא אמרה לי 'אני אגדל את הילדים שלי'".

בתה של דינה מנישואים קודמים, אשר ביקשה להתראיין בעילום שם, סיפרה שהיא מזועזעת מן הפרשה. לטענתה, היא נהגה להתקשר לאמה מדי יום, אבל זו נהגה להמציא שקרים לגבי ילדיה. "היא אמרה שדרינה הלכה ללמוד באוניברסיטה בסנט פטרבורג, בזמן שהשניים הצעירים לומדים במוסדות אחרים", היא סיפרה בזמן שדמעות חונקות את קולה.

View this post on Instagram

A post shared by новости (@zlo_news) on

גורמים ברשויות הרווחה התייחסו לתקרית ואמרו כי המשפחה הייתה תחת מעקב. למרות זאת, מעולם לא נפתחה חקירה הנוגעת להתעללות משום שלא נמצאו ראיות שמצביעות על כך. "לא היה אף סימן להתעללות", סיפרה אלנה דבלצ'ינה, ראש מדור הרווחה במחוז צ'ליאבינסק. "אנחנו לא הולכים לחקור כל משפחה שנמצאת אצלנו במעקב. כמו כן, המשפחה הזו נראתה נורמלית לחלוטין".

דרינה ושני אחיה אושפזו לאחרונה במוסד לבריאות הנפש, שם הם נמצאים תחת מעקב של פסיכיאטרים. נכון לעכשיו, הם לא יכולים לחזור לביתם, שכן הוא נשרף כליל. כמו כן, רשויות הרווחה ככל הנראה לא ימנו את דרינה להיות האפוטרופוס שלהם אחיה הקטנים בגלל מצבה הנפשי. כעת, נבחנת אפשרות לשכן את השלישייה אצל אביהם הביולוגי.