שחזור הרצח שזעזע את תושבי סנט פטרסבורג קיבל תפנית דרמטית, כאשר החשוד ניסה לשים קץ לחייו. על פי הדיווחים, פרופסור אולג סוקולוב (63) חטף להב שהיה בדירתו וניסה להתאבד, לפני שחוקרי המשטרה התנפלו עליו ופרקו אותו מנשקו.

גורמים המעורים בפרטי החקירה מספרים כי המרצה המוערך להיסטוריה ניסה לפגוע בעצמו רגעים ספורים לאחר שקציני המשטרה הורידו ממנו את האזיקים לצורך שחזור הרצח המזוויע. לטענתם, סוקולוב ניסה להתאבד בעזרת חרב שהייתה העתק של כלי נשקו האישי של המצביא הצרפתי נפוליאון. לא היו נפגעים במהלך התקרית.

 

סנגורו של הנאשם התייחס לדיווחים ואמר כי ניסיון ההתאבדות התחולל בזמן שסוקולוב לבש ציוד מגן – הכולל קסדה ושכפ"ץ. הוא הוסיף: "בשלב הזה אני יכול רק לאשר שמרשי ניסה לשים קץ לחייו. בזמן התקרית, לא נשקפה סכנה לאנשים אחרים בחדר. הוא ניסה לפגוע רק לעצמו".

סוקולוב מואשם ברצח של המאהבת שלו, אנסטסיה יסצ'נקו בת ה-24, ובביתור גופתה. הפרשה התפוצצה אחרי שהפרופסור נמשה על ידי הרשויות ממי נהר המויקה הקפואים, כשהוא שיכור ועל גבו תיק שהכיל את זרועותיה הכרותות של הסטודנטית הצעירה. מאוחר יותר, המרצה נלקח לחקירה ושם הוא הודה ברצח של יסצ'נקו. יום למחרת, פורסם סרטון אשר מציג, לכאורה, כיצד הפרופסור פיזר את איבריה הכרותים של הסטודנטית בתיקים וזרק אותם מן הגשר אל הנהר.

אמה של קורבן הרצח התייחסה לאחרונה לנסיבות הרצח וטענה כי המניע של סוקולוב לרצח היה רצונה של בתה להיפרד ממנו. "נמאס לה מהאובססיה שלו לשליטה", סיפרה גלינה יסצ'נקו. "היא אמרה לו שבכוונתה לסיים את הקשר, אז הוא רצח אותה". סוקולוב עדיין נמצא בבית המעצר, בו הוא מחכה להמשך ההליכים המשפטיים. במידה והוא יימצא אשם, צפוי להיגזר עליו עונש של 15 שנות מאסר.