המקרה אירע לפני שנתיים וחצי באחד מיישובי השרון. מדובר בקרובי משפחה המתגוררים בשכנות וקיים ביניהם סכסוך ארוך שנים בנוגע לחנייה המשותפת ששתי המשפחות חולקות ביניהן.

ד', נהג אוטובוס ותיק בחברת "אגד" הזמין חברים לביתו. שכנו (שהוא גם קרוב משפחתו) העיר לו שכלי הרכב שחונים במתחם בין הבתים חוסמים את דרכו ואת כלי רכבו.

ד' זעם שקרוב משפחתו העז להעיר לו בפני חבריו, יצא מביתו בסערה, פתח את השער של שכנו, התנפל עליו והיכה אותו באכזריות עד שנפל ארצה. כתוצאה מהמכות הוא נחבל בראשו ונגרמה לו פציעה חמורה ברגלו הימנית. השכן המוכה אושפז בבית החולים ועבר ניתוח לקיבוע השבר.

המשטרה כתגובה פתחה בחקירה נגד ד'. הוא נחקר באזהרה והוגש נגדו כתב אישום חמור לבית משפט השלום בחדרה בגין עבירות של הסגת גבול וחבלה חמורה.

באמצעות עו"ד שי לוי, ד' הסכים לחתום על הסדר טיעון, לפיו היכה את קרוב משפחתו אבל לא באגרופים - אלא רק דחף אותו בעוצמה רבה. ד' הודה במעשים שיוחסו בכתב האישום המתוקן, ביקש סליחה מהמתלונן והתנצל בפניו על מעשיו. פרקליטו ביקש מבית המשפט שלא להרשיע את מרשו, שכן במידה שיורשע הוא עלול להיות מפוטר מעבודתו כנהג ולאבד את פרנסתו.

עו"ד שי לוי
עו"ד שי לוי | צילום:

שירות המבחן המליץ שלא להרשיע את ד' ולהתחשב בכך שהוא החל לעבור הליך שיקומי, לקח אחריות על מעשיו ושהוא נטול עבר פלילי.

טרם גזר הדין הסביר ד' את השתלשלות הפרשה: "הסיפור הזה מאוד כואב. מאוד קשה לי. אף אחד לא ייחל לסיפור כזה ובטח לא להגיע למקום הזה. זה לא רק בושה וכלימה זה מאוד כואב הסיפור הזה. הלוואי ויבוא יום אחד ונגיע למעמד טוב יותר ומשמח כי זה פצע כאוב. קיים בינינו נתק ביני לבין רעייתו וילדיהם. הוא לא הגיע לחגיגת בר המצווה של בני למרות כל השכנועים".

השופטת רקפת סגל- מוהר הביעה את תקוותה כי בין ד' לקרוב משפחתו ישרור שלום ואף ציטטה את ש"י עגנון: "כל צרה שלא תבוא, ישועתה מופרדת בתוכה. אם כן למה עצבים בשעת צרה, לפני שהצרה מכהה את העיניים אין רואים ישועתה".

בצעד חריג לעבירות מסוג זה החליטה השופטת שלא להרשיע את ד' למרות המעשה החמור והטילה עליו עונש של 300 שעות שירות לתועלת הציבור ופיצוי של 10 אלף שקלים למתלונן.