הרשויות וכוחות ההצלה והביטחון באינדונזיה בקושי סיימו להעריך את ממדי אסון הצונאמי שהיכה בין ליל שבת לראשון בחופי האיים סומטרה וג'אווה שבאינדונזיה, וכבר מגיעות עוד חדשות קשות משם.

כזכור, תיעוד מטורף שהגיע לרשתות החברתיות הראה את גל הצונאמי מכה באמצע הופעה של להקת הפופ Seventeen וסוחף אותה יחד עם המעריצים שהיו במקום. סולן הלהקה, ריפיאן "איפא" פג'רסיה, העלה סרטון לאינסטגרם שעות ספורות לאחר האסון, בו בכה והודיע על מות מנהל הלהקה והבסיסט שלה, ועל כך שאשתו, שחקנית מפורסמת ומגישה בטלוויזיה בשם דילן סהרה שהגיעה לצפות בו בהופעה, עדיין נעדרת. אך יומיים לאחר שהצונאמי היכה כבר התברר גודל האסון שהיה שם באותו לילה.

View this post on Instagram

A post shared by Riefian Fajarsyah (@ifanseventeen) on

ריפיאן הוא היחיד מהלהקה ששרד את פגיעת הגל ולצער כולם, גם אשתו נמנית בין ההרוגים. גופתה וגופתו של מתופף הלהקה זוהו בבית חולים מקומי בליל שני. סהרה הובאה לקבורה, והזמר ספד לה בפוסט קורע לב באינסטגרם.

"איך אוכל לחיות בלעדייך, דילן סהרה?", כתב, "היא לא הייתה מושלמת וגם אני לא, אבל היא מעולם לא הפסיקה לנסות להיות האישה הכי טובה. לא יכולתי לבקש דבר טוב יותר".

View this post on Instagram

A post shared by DYLAN SAHARA (@dylan_sahara) on

לפי הדיווחים מאינדונזיה, מניין ההרוגים הגיע כמעט ל-400 באסון הזה, עם יותר מ-1,400 פצועים. רופאים עדיין עוסקים בניסיונות הצלה לפצועים קשה, כאשר רבים עדיין מוגדרים נעדרים.