מבצע משולב של רשויות האכיפה בארה"ב הוביל למעצרם של חברי כנופיית סוחרי בני אדם בדרום קליפורניה. ביום שישי האחרון, צוותים של ה-FBI פשטו על מקום המחבוא של הכנופייה כחלק ממבצע "מלאכים אבודים" ואיתרו 33 בני נוער וילדים שהוגדרו כנעדרים.

גורם מה-FBI סיפר שכמה מן הקורבנות נוצלו מינית על ידי חברי הכנופייה ולפחות שניים מהם היו בדרכם להיכנס למעגל הזנות. כמו כן, הוא הוסיף שהחקירה החלה לפני כשבועיים וכללה סוכנים מתריסר ארגונים, כולל משטרת לוס אנג'לס, המרכז הלאומי לנעדרים ולילדים מנוצלים ורשויות הרווחה של קליפורניה.

אחד החשודים בפרשה נעצר וכעת מואשם בסדרת עברות, הכוללות בין היתר גם סחר בבני אדם. מעבר לזה, כמה בני נוער נעצרו גם כן בפשיטה בגין עברות פחותות, כגון הפרת תנאים של תקופת המבחן ושוד.

רשויות האכיפה לא מסרו מידע על מצבם של הקורבנות או מה הוביל את החוקרים אל מקום המחבוא של הכנופייה. למרות זאת, נמסר כי אחד הקורבנות היה בנו של חבר הכנופייה, שחטף אותו לאחר שאיבד את המשמורת עליו בבית המשפט.

View this post on Instagram

A post shared by LAPD Chief Michel Moore (@lapdchiefmoore)

בכירים ב-FBI סיפרו שבשנה האחרונה חלה עלייה משמעותית ברחבי ארה"ב בכמות המקרים של סחר בבני אדם – ובמיוחד של ילדים. יותר מ-660 מקרים של סחר בבני אדם נחקרו רק בשנה שעברה, אשר הובילו למעצרם של 473 אנשים. בינתיים, הבולשת מנהלת 86 צוותי חקירה מיוחדים ברחבי ארה"ב שנועדו למנוע מקרים דומים בעתיד.

מישל מור, מפכ"ל משטרת לוס אנג'לס, התייחס לפרשה בהודעה לתקשורת ואמר: "סחר בבני אדם היא עברה זדונית שמאיימת על הביטחון האישי של בני נוער והעתיד של הקהילה שלנו. רק באמצעות שיתוף פעולה בין רשויות הרווחה והאכיפה נוכל לדאוג לעתיד טוב יותר עבור ילדינו".