31 באוגוסט, 1998. רוקהמפטון, אוסטרליה. ג'ניפר קרווין מורידה בחטיבת הביניים את בתה, נטשה ריאן בת ה-14. זה היה אמור להיות סתם יום רגיל עבור הנערה הצעירה. למרות זאת, אותו יום גורלי קיבל תפנית מצמררת כמה שעות מאוחר יותר, כאשר נטשה לא חזרה לביתה. אמה התקשרה מיד למשטרה, אך החוקרים לא מיהרו לפתוח בסריקות אחר הצעירה.

נטשה ריאן הייתה מוכרת היטב לרשויות הרווחה בתור "נערה בעייתית". במהלך חייה הקצרים, היא הושעתה אינספור פעמים מביה"ס, צרכה סמים ואפילו פגעה בעצמה יותר מפעם אחת. בת ה-14 אפילו ברחה מביתה רק חודש קודם לכן, לפני שהתגלתה במלונית יחד עם בן זוגה – סקוט בלאק בן ה-22. מהבחינה הזו, חוקרי נוער מקומיים סברו שזה רק עניין של זמן לפני שהנערה תשוב לביתה בנסיבות כאלו ואחרות. אף על פי כן, זה לא קרה.

View this post on Instagram

A post shared by @missing.cases

כששוטרים הגיעו לביתו של בלאק ושאלו אותו מה עלה בגורלה של הנערה, הוא טען שאין לו שמץ של מושג במה מדובר – שהוא לא שמע ממנה בכלל באותו יום. לא היה כל סימן אליה בביתו ולחוקרים לא הייתה שום סיבה לחשוב שהוא משקר להם. הסברה הרווחת בהתחלה גרסה שהנערה שוב ברחה מביתה מסיבה כלשהי. מבצע חיפוש רחב היקף יצא לדרך בהשתתפותם של יותר מ-100 אנשי רשויות החוק ומתנדבים – כולם מלאים תקווה שנטשה תימצא בחיים. למרות זאת, כשזה לא קרה, חוקרי המשטרה החלו להעלות סברות מזוויעות יותר.

נטשה ריאן לא הייתה היחידה שנעלמה בקווינסלנד בין השנים 1998-1999. רק שלושה חודשים מאוחר, ג'ולי טרנר בת ה-39 נעלמה באורח מסתורי מביתה ובמרץ של 1999, בוורלי לגו בת ה-36 נעלמה גם היא. חודש לאחר מכן, סילביה בנדטי בת ה-19 וקירה סטיינהארט בת ה-9 נעלמו גם כן. חוקרי המשטרה היו אובדי עצות ולמרות העובדה שגופותיהן של הנעדרות עדיין לא נמצאו, רבים חשבו שהן נפלו קורבן לרוצח סדרתי שפעל בסביבה.

נטשה ו"האנס מרוקהמפטון"

מאי, 1999. רשויות האכיפה ברוקהמפטון יוצאות בהודעה לתקשורת על כך שעצרו גבר מקומי בחשד שרצח את קירה סטיינהארט. לאונרד ג'ון פרייזר, הידוע גם בכינויו "האנס מרוקהמפטון", לא חיכה הרבה זמן לפני שסיפר לחוקרים את מה שרצו לשמוע. עוד לפני שמשפטו יצא לדרך, הוא הודה ברצח של כל הנשים הנעדרות. כמו כן, בזמן החקירה הוא אפילו צייר מפה למקום שבו יוכלו למצוא את שרידי גופותיהן. זמן קצר לאחר מכן, חוקרי מז"פ אכן מצאו את מה שנותר מהבנות למעט אחת –נטשה ריאן בת ה-14.

בלשים לחצו על הרוצח לחשוף את מקום קבורתה של הנערה, אך הוא סרב. פרייזר הורשע במעשיו הנפשעים ונידון לרצות 5 מאסרי עולם על הרצח של כל אחת מקורבנותיו. בינתיים, הפרשה קרעה לחלוטין את משפחתה של נטשה, שלא הייתה מסוגלת להתמודד עם אי הוודאות. בחודש מאי של 2001, כמעט 3 שנים אחרי היעלמותה של הנערה, ג'ניפר ובעלה, רוברט ריאן, ערכו טקס לוויה במה שאמור היה להיות יום הולדתה ה-17. זמן קצר לאחר מכן, מערכת היחסים של הוריה התפוררה לחלוטין ובני הזוג התגרשו. אז, כמעט שנתיים מאוחר יותר, שניהם קיבלו הודעה שהותירה אותם המומים לחלוטין.

ה-11 באפריל, 2003. התובע פול רוטלדג' הפתיע מדינה שלמה כשהתיר לפרסם שלאונרד ג'ון פרייזר לא אשם ברצח של נטשה ריאן – שכן הנערה נמצאה בחיים. מקורבים של בני המשפחה סיפרו שרוברט התמוטט על הרצפה למשמע העדכון הדרמתי בחקירה. עם הזמן, התברר ששוטרים הצליחו למצוא את הנעדרת בעזרת דיווח טלפוני אנונימי שהוביל אותם שוב לביתו של סקוט בלאק.

נטשה ריאן, מסתבר, חיה בסודיות יחד עם בן זוגה בביתו שנמצא במרחק 5 דקות נסיעה מבית הוריה. אז, 4 שנים ו-8 חודשים אחרי היעלמותה, היא הובאה לבית המשפט בשביל להעיד בתיק של פרייזר. באותו יום, נטשה, אז כבר בת 18, סיפרה לנוכחים שהיא לא מכירה את הרוצח ומעולם לא פגשה אותו. לטענתה, היא פשוט ברחה מביתה באותו יום קיץ גורלי, אחרי שהחליטה שהיא לא מסוגלת לסבול יותר את אמה.

"שנאתי את החוקים הנוקשים בבית ושנאתי את אמי", סיפרה הנערה. "שנאתי את בית הספר, שנאתי את הבית שלי ושנאתי את החיים שלי – אז החלטתי להתחיל חיים חדשים". בת ה-14 אז עברה לגור בסודיות עם בן זוגה ובילתה את כל זמנה בין כותלי דירתו. בריאיון שערכה מאוחר יותר עם תוכנית התחקירים "60 דקות", היא תיארה כיצד הייתה מגיפה את וילונות הבית בכל בוקר מחשש ששכנים יזהו אותה. כמו כן, בכל פעם שאורחים הגיעו לבקר, היא הייתה רצה להתחבא בארון הבגדים. למעשה, שם מצאו אותה השוטרים ב-10 באפריל, 2003, כשהם פשטו על הבית.

בעקבות התגלית הבלתי נתפסת, רשויות החוק הפנו את תשומת ליבם אל בלאק ונטשה. הנערה נדרשה אז לשלם קנס של 1,000 דולר על התעלול המופרע, בזמן שבן זוגה נשלח למאסר של שנה בגין עדות שקר ונדרש לשלם 16 אלף דולר מהוצאות החקירה המשטרתית – שהסתכמה ב-151 אלף דולר. לאחר שחרורו מהכלא, בלאק ונטשה התחתנו והביאו לעולם שלושה ילדים. מאז, בני הזוג התראיינו לשורה של תוכניות תחקיר ומגזינים מקומיים ועל פי הדיווחים, שלשלו לכיסם יותר מ-300 אלף דולר בתהליך. כיום, נטשה עובדת כאחות סיעודית. מאז, היא זכתה לכינוי "הנערה בארון הבגדים".

ליאונרד ג'ון פרייזר בסופו של דבר מצא את מותו מאחורי הסורגים בשנת 2007. בגיל 55, הוא לקה בהתקף לב בזמן שריצה 4 מאסרי עולם בבית הסוהר "וולסטון" בקווינסלנד.