רשויות האכיפה בדרום ברזיל חשפו לאחרונה התארגנות מחתרתית של קרבות כלבים והממצאים מחרידים. הפרשה התפוצצה בימים האחרונים בעקבות מבצע מעקב על שני גברים, מרביע כלבים ומאלף כלבים, אשר היו חשודים במעורבות במעשה. השניים למעשה הובילו את החוקרים, בלא ידיעתם, אל זירת הקרבות בעיר פראנה.

בפשיטה נעצרו 41 בני אדם, ביניהם גם רופא, וטרינר, קצין משטרה ותייר אמריקאי, אשר תיפקד בתור השופט של הקרבות. כמו כן, נכחו במקום גם שני נערים (12 ו-14) שהתלוו אל אבותיהם. סוכנים של השירות הווטרינרי חילצו מהמקום 19 כלבי פיטבול פצועים, חלקם עדיין גורים.

בלשים שהשתתפו בפשיטה העידו כי הם הגיעו בעיצומו של אחד הקרבות ונאלצו להפריד בין שני הכלבים הפצועים. אחרים העידו כי חלק מבעלי החיים במתחם נפצעו באורח קשה והיו מבוהלים מאוד. כולם נמצאו עם פציעות נשיכה וחתכים עמוקים כתוצאה מהקרבות. כלב אחד נמצא על שולחן פלדה כשהוא סובל מפציעות קשות. שני כלבים נוספים מתו מאוחר יותר לאחר שפונו למרפאה וטרינרית.

חוקרים מצאו במקום גם נתח בשר של אחד הכלבים, אשר עבר תהליך צלייה. הממצא המחריד הוביל את החוקרים לסברה כי הנוכחים נהגו להרוג את הכלבים המפסידים, לשחוט אותם ולאכול את בשרם.

מתיאוס ליילולה, קצין המשטרה שפיקד על הפשיטה, התייחס לממצאים ואמר: "זה היה מזוויע. היו כלבים מתים, כלבים פצועים. אחד הכלבים שמת בזירת הקרב נשחט ונצלה במקום. אחרים רוססו עם תרסיס פלפל בשביל להרגיז אותם לפני הקרב".

חוקרי המשטרה מעריכים כי קרבות הכלבים נערכו בחסות ארגון פשע מהרפובליקה הדומיניקנית. על פי החשד, פעילי הארגון נוהגים לשדר את הקרבות בצפייה ישירה באינטרנט בזמן שהצופים מהמרים על המנצח בקרב האכזרי.

כמעט כל החשודים שנעצרו שוחררו בערבות ואלו שאינם אזרחים ברזילאים מנועים מלצאת מהמדינה. אדם אחד נותר עצור ללא אפשרות לשחרור בערבות, ככל הנראה האמרגן של הקרבות.