אם מצפון קרולינה שמואשמת ברצח של בתה בת ה-2 שוחררה לאחרונה לביתה בערבות של 50 אלף דולר. ג'יני דיטי חשודה כי התעללה באכזריות בבתה מייסי וגרמה למותה בדצמבר של 2015. היא נשפטה מאז על מעשיה, אך ההליכים ייאלצו להתחיל מחדש לאחר שחבר המושבעים לא הצליח להגיע להחלטה פה.

הפרשה המזוויעה התפוצצה לפני 6 שנים. רופאים במרכז הרפואי בעמק קייפ פיר הזעיקו את המשטרה למקום, אחרי שזיהו ראיות כי פעוטה שפונתה לסיוע רפואי חוותה התעללות קשה.

לטענת האם, מייסי סבלה מהקאות, התקשתה לנשום והייתה שרויה בהכרה מעורפלת. למרות זאת, כשבת ה-2 הגיעה לבית החולים, רופאים הבחינו שהיא הייתה מכוסה בשטפי דם. כמה חודשים לאחר מכן, האם נעצרה בחשד לרצח מדרגה ראשונה, התעללות והזנחה.

הפרשה זעזעה את תושבי ארה"ב בגלל האכזריות שלה, אך גם בעקבות פועלה של האם בשבועות שאחרי התקרית. האם הכתה גלים בכלי התקשורת האמריקאית אחרי שהתברר שהזמינה צלם לצורך סדרת תמונות בסמוך לחלקת הקבורה של מייסי. מאוחר יותר, אותו צלם ערך את התמונות כך שיראו כאילו האם, שהייתה אז רק בת 23, מתקשרת עם הרוח של בתה.

סאני ג'ו, הצלם, התייחס ליום הצילומים בשיחה עם אתר People וטען כי הסכים לקבל את העבודה ברצון. רק מאוחר יותר התבררה לו האמת המצמררת. "אני לא הצלחתי להירדם אחר כך", סיפר. "הדבר היחיד שעזר לי להתגבר על זה היה שאמרתי לעצמי שעשיתי את זה עבור הרוח של מייסי ולא בשביל אמה. בסך הכל רציתי לעזור לאם אבלה".

ג'יני דיטי שוחררה מאז לביתה בתנאים מגבילים. היא עדיין מואשמת ברצח מדרגה ראשונה, התעללות והזנחה. נכון לעכשיו, מועד המשפט המחודש טרם נקבע.