תיעוד מזעזע מאפגניסטן מציג איך משטר הטאליבן ממשיך להטיל אימה על תושבי המדינה – ובייחוד על נשים. בסרטון שעלה לאחרונה לרשת אפשר לראות את הרגע שבו אישה עברה 40 הצלפות, רק בגלל שדיברה עם גבר בטלפון.

בסרטון הקשה לצפייה אפשר לשמוע את האישה צועקת מכאב וזועקת: "אני מתחרטת על מעשיי, זאת אשמתי, זאת אשמתי!". בינתיים, מאות תושבים צופים באימה בעונש האכזרי שהוטל על האישה האלמונית.

פעילי זכויות אדם שפועלים באזור מספרים שהעונש הוטל על האישה על ידי אחד מבתי המשפט של הטאליבן, שעדיין פועלים ברוב האזורים במדינה למרות שפועלם הוצא מחוץ לחוק.

 

אפגניסטן (צילום: سلام تایمز Salaam Times, Youtube)
"בתי המשפט של הטאליבן מהווים אלטרנטיבה לתושבים כי הם מהירים ולא עולים כסף" | צילום: سلام تایمز Salaam Times, Youtube

אטפה חאפורי, פעילת זכויות נשים שפועלת במערב המדינה, סיפרה כי בתי המשפט של הטאליבן מנצלים את השחיתות השלטונית והסחבת הבירוקרטית באפגניסטן בשביל להטיל אימה על התושבים.

"אזרחים רבים מסתמכים על בתי המשפט האלה, במיוחד באזורים הנידחים במדינה", סיפרה לכתבי סוכנות החדשות France 24. "באזורים האלה אין בתי משפט וגם במקומות שיש, אז ההליכים יקרים מדי או דורשים תשלומי שוחד. במצבים כאלה, בתי המשפט של הטאליבן מהווים אלטרנטיבה לתושבים כי הם מהירים ולא עולים כסף".

זו לא הפעם הראשונה שתיעוד של אישה נענשת על ידי הטאליבן זעזעו את העולם. בשנת 2015, שני סרטונים עלו לרשת בהם אפשר היה לראות נשים שונות נרגמות באבנים אחרי שהואשמו בעברות ניאוף. כמו כן, רק בשנה שעברה פורסם סרטון שבו גבר ואישה מוצאים להורג בגלל עברות דומות.