תאונת מגלשה בטורקיה (צילום: SWNS.COM)
והכל מתועד | צילום: SWNS.COM

הרגע הזה שאתם מסתכלים בבהלה לתוך מגלשת מים ותוהים "מה יקרה אם אני אתנגש בדופן של הבריכה?", ואז אומרים לעצמכם "לא, אין סיכוי שזה יקרה, מי שבנה את המגלשה הזאת ידע מה הוא עושה" – דס ג'ארביס בן ה-46, אבא לשני ילדים, כנראה חשב בדיוק כמו רובנו ששום דבר רע לא יכול לקרות ממגלשת מים, וכיום הוא עם ברזלים ברגל, חור בקרסול ורגל אחת קצרה יותר מהשנייה.

ג'ארביס יצא בקיץ 2012 עם חברתו ניקי וארבעה ילדים לחופשה באלטינקום שבטורקיה, והחליט לנסות את אחת המגלשות בפארק המים הסמוך Didim Beach Resort. אלא שג'ארביס, כנראה, צבר תאוצה כל כך גדולה בדרך למטה שהוא "ריחף" מעל המים שבקצה המגלשה ועף ישירות לקצה הבריכה. כתוצאה מכך נשברה רגלו בשלושה מקומות שונים, והוא נזקק לחמישה ניתוחים כדי למנוע זיהום בעצם, במהלכן שברו המנתחים את רגלו שלוש פעמים נוספות כדי להחדיר 18 פינים ומוטות מברזל. בנוסף נאלץ ג'ארביס להסתובב עם כלוב מברזל שהוצמד לרגל והוברג אליה ישירות באמצעות ברגים ופלטות.

הרגע הגורלי:


גם היום, שנתיים לאחר התאונה, טוען ג'ארביס שהוא סובל מכאב מתמיד, ולאחרונה אף קיבל בשורה מרה שכנראה לעולם לא יוכל לעבוד שוב כמתקין חלונות, משום שרגלו הימנית קצרה יותר בחצי סנטימטר מהשמאלית בגלל שחתיכה משוק ימין שלו הוסרה לחלוטין. כתוצאה מכך הוא ייאלץ לצלוע במשך שארית חייו, ויש אפילו סיכוי לא קטן שהוא עלול לאבד את הרגל בעתיד.

תאונת מגלשה בטורקיה (צילום: SWNS.COM)
זהירות, תמונות קשות | צילום: SWNS.COM
תאונת מגלשה בטורקיה (צילום: SWNS.COM)
צילום רגלו של ג'ארביס | צילום: SWNS.COM

והחלק הבאמת מפתיע בסיפור הזה – הוא עדיין לא קיבל את כספי הפיצויים מפארק המים. "אני נמצא איתם במאבק מתמיד - אני לא יכול לישון, לצאת, להתלבש בעצמי או לעשות שום דבר בגלל הכאב, וכל מה שהם רוצים לעשות זה לטאטא את זה מתחת לשטיח", הוא אומר. "אני צריך לחיות בפיג'מה שלי יום יום שעה שעה, כי אני לא יכול לשים מכנסיים על הכלוב. אין לי חיי מין, והחברה שלי צריכה לעבוד כמטפלת הסיעודית שלי. אני מרגיש כמו איירון מן, רק עם כאב מתמיד ורגל בכלוב ברזל".

תאונת מגלשה בטורקיה (צילום: SWNS.COM)
מרגיש כמו איירון מן | צילום: SWNS.COM

מאז פציעתו של ג'ארביס , אגב, דווח על לפחות חמישה אנשים שונים שנפצעו כתוצאה מגלישה בפארק המים, ואיכשהוא המגלשה עדיין פעילה. הסיבה, ככל הנראה, היא המרחק הקצר שבין קצה המגלשה לבריכה, שאינו מאפשר לאדם בוגר שנורה מתוך המגלשה לנחות במים בבטחה. "זה גובל בטירוף", אמר עורך דינו, "הם כנראה מחכים שמישהו ייהרג כדי שמשהו ייעשה. אם מישהו יתגלש במגלשה הזו עם הראש קדימה, אין לו סיכוי לשרוד את זה".

תאונת מגלשה בטורקיה (צילום: SWNS.COM)
חיים בכלוב מתכת | צילום: SWNS.COM

בהודעה שנשלחה מטעם פארק המים הטורקי ל-BBC, שדיווח על המקרה בבריטניה, נכתב כי "אנחנו רוצים להרגיע את הלקוחות שלנו כי תקריות מסוג זה מאוד נדירות. הבריאות והבטיחות שלכם חשובים לנו ביותר, ואנחנו מקפידים על הסטנדרטים המחמירים ביותר בכל בתי המלון שלנו".

תאונת מגלשה בטורקיה (צילום: SWNS.COM)
"הבריאות והבטיחות שלכם חשובים לנו ביותר" | צילום: SWNS.COM