טרגדיה בהרי הקווקז, שם 5 בני אדם נהרגו בזמן שניסו לכבוש את פסגת אלברוס – ההר הגבוה ביותר ביבשת אירופה. ההרוגים היו חלק ממשלחת טיפוס חובבנית שיצאה מרוסיה כדי לטפס על ההר האימתני, לפני ששורת עיכובים גרמו להם להיתקל בסופת קור קטלנית.

בין ההרוגים היו 4 נשים וגבר אחד שהיו במרחק של כמה עשרות מטרים מהפסגה כשמדריכים החליטו לסגת בגלל קצב ההליכה האיטי של המשלחת. מתוך 23 האנשים שנקלעו לתקרית, חלקם מטפסי הרים חובבנים ואחרים מדריכים, היו 11 שפונו לבית החולים כשהם סובלים מכוויות קור ועצמות שבורות.

שמותם של ההרוגים הותרו לאחרונה לפרסום וביניהם: אנה מקרובה (36), וייצ'סלב בוריסוב (39), אנסטסיה זיגולינה (40), ילנה נסטרובה (32) ואירנה גלצ'וק (32). איגור דנקוב, אחד המדריכים, סיפר לאחרונה לסוכנות ידיעות מקומית כי הוא בדיוק הגיש למקרובה תה חם בזמן שהיא שכבה פצועה על צלע ההר. כמה דקות מאוחר יותר, היא מתה לו בידיים.

"היא התחננה בפני שאני אוריד אותה מההר", סיפר דנקוב. "הגשתי לה תה חם ואז ראיתי שהיא מתה. כל זה קרה בערך שעה אחרי שהיא אמרה שהיא מרגישה לא טוב". לטענתו, הם הגיעו כ-100 מטרים מפסגת ההר שגובהו נישאו ליותר מ-5,600 מטרים ואז נאלצו לחזור על עקבותיהם.

תחקיר ראשוני של הטרגדיה חשף ששניים מהקורבנות קפאו למוות, בזמן שאחרים פשוט איבדו את הכרתם על ההר. דניס אמילוב, זה שארגן את המדריכים למשלחת, התייחס להשתלשלות העניינים ואמר: "הקבוצה כנראה איבדה זמן יקר בזמן הטיפוס ואז מזג האוויר החמיר באופן קיצוני".

View this post on Instagram

A post shared by Минеральные Воды (@mineralnyye_vody)

אמילוב טען שבשלב הזה, המדריכים החליטו לפצל את המשלחת ל-3 קבוצות כאשר ראשונה הכילה את המטפסים המהירים ביותר והאחרונה את האיטיים ביותר. "על פניו זאת הייתה החלטה אכזרית, אבל היא הייתה הנכונה בזמן הנתון", ציין אמילוב. "2 אנשים נוספים מתו בזמן הנסיגה, אבל אם הם היו ממשיכים ללכת בקבוצה אחת ייתכן שהיו עשרות הרוגים".

אלו ששרדו את האסון הצליחו לרדת מההר בשלום לאחר שמשלחת חילוץ של 69 מטפסים מנוסים הוזעקו אל ההר, שנמצא בדרום רוסיה בסמוך לגבול עם גאורגיה. סוכנות הידיעות KP דיווחה כי רק בשעות האחרונות הזעיקו למקום משלחת נוספת כדי לחלץ את גופות הקורבנות. מעבר לזה, רשויות האכיפה ממשיכות לחקור את נסיבות האסון.